Hatay Dörtyol Yangın Son Dakika: Yangında Son Durum Ne, Söndürüldü Mü OGM Açıkladı!

Hatay yangın son dakika haberi ile sarsıldı. Dörtyol'da orman yangını gece yarısı başlarken ekiplerin can siparene müdahalesine rağmen henüz söndürülemedi. Orman Genel Müdürlüğü son durumu açıkladı.

Gündem 18.04.2022 - 06:49 18.04.2022 - 07:04 Gülcan Özer

Türkiye geride bıraktığımız 2021 senesini büyük orman yangınları ile geçirmiş, pek çok ilde eş zamanlı olarak başlayan orman yangınları ile adeta ciğerlerimiz yanmıştı. Süreçte ne yazık ki binlerce hektarlık ormanlık alan küle dönmüş, Orman Bakanlığı bu bölgelerde yeniden ağaçlandırma çalışmalarına başlanacağını açıklamıştı. 

Küresel iklim değişikliği nedeni ile dünyanın pek çok ülkesinde de benzer orman yangınları yaşanırken komşumuz Yunanistan'da büyük orman yangınları ile mücadele etmek zorunda kalmıştı. 2022 senesinde de benzer yangınların yaşanabileceği korkusu erkenden gerçeğe dönüştü. Hatay'ın Dörtyol ilçesinde gece yarısı başlayan orman yangını ne yazık ki halen kontrol altına alınamadı. 

HATAY DÖRTYOL ORMAN YANGINI SON DURUM NE, YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI MI?

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklaması ile orman yangınına müdahalenin sürdüğü ilan edilirken vatandaşlar bir kere daha ormanlık alanda ateş yakmamaları yönünde uyarıldı. Resmi sosyal medya hesabı üzerinden Hatay Dörtyol orman yangını hakkında son dakika açıklaması yapan Orman Genel Müdürlüğü, yangının gece 01:22 sularında başladığını duyurdu. 

ogm hatay yangın

OGM tarafında yapılan açıklamada gece yarısı başlayan orman yangınına 13 dakika içerisinde ilk müdahalenin yapıldığı, yangının kontrol altına alınması adına ekiplerin çalışmalarının sürdüğü belirtilerek "Hatay / Dörtyol 01.22'de çıkan orman yangınına 13 dakika içerisinde ilk müdahaleyi gerçekleştirdik. Yangını kontrol altına alma çalışmalarımız devam ediyor. Ormanlık alanlarda ateş yakma" ifadelerine yer verildi. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@