Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebati Dolar ve Merkez Bankası Faiz İndirimi Açıklaması Yaptı!

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimini ve dolar kurunda yaşanan yükselişi değerlendirdi. İşte o açıklamalar...

Finans 20.11.2021 - 01:09 20.11.2021 - 01:09 Gülcan Özer

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi sonrasında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın istifa edeceği haberleri gündemi sallarken yapılan indirim hakkındaki değerlendirme Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati'de yapıldı. 

Bakan Elvan'ın bugün görevden alınacağı ve yerine Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati'nin atanacağı iddia edilmişti. Nebati tarafından yapılan değerlendirmelerde faiz vurgusu yapılması da iddiaları güçlendirmiş oldu. 

BAKAN YARDIMCISI NEBATİ'DEN FAİZ VE DOLAR AÇIKLAMASI GELDİ! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanacağı iddia edilen Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, "Ekonomi Buluşmaları" başlığı ile AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Ekonomi İşleri Birimi'nce İstanbul'un 39 ilçesinde gerçekleştirilen etkinliklerin Avcılar toplantısına katıldı. 

Etkinlikte özel bir konuşma yapan Nebati "Bize öğretilmiş temel bir şey var, 'Efendim faiz, manşet enflasyonun üstünde olması lazım…' Acaba dünyada bize manşet enflasyonun üzerinde faiz uygulayın diyenler, hangi oranları kullanıyorlar? 

Bizim için önemli olan birilerinin ne söylediği değil. Ekonomiyi canlı tutmak, işverenlere bereketli bir kazanç sağlamak, çalışanların da çalışma azmini yitirmeyecek şekilde işlerine gitmesini sağlamaktır" değerlendirmesinde bulundu. 

Döviz kurlarında yükseliş yaşandığını ve bu yükselişin de bir etkisi olacağını belirten Nebati bu etkileri en aza indirecek tedbirleri aldıklarını söyledi. Nebati enflasyondan etkilenecek olan sabit gelirliler başta olmak üzere enflasyonun etkilerini en aza indiracak çalışmalar yaptıklarını belirten Nebati enflasyonun üstünde gelir sağlayıcı tedbirler alacaklarını söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@