Hedefi 12'den Vuran Ünlü Analist Bitcoin İçin Yeni Seviyeleri Açıkladı

Kripto para analisti DonAlt tarafından Bitcoin için yeni tahminler yapıldı. İsabetli tahminleri ile tanınan ünlü analist Bitcoin'in olası yeni senaryolarını açıkladı. 

Finans 02.09.2021 - 03:00 02.09.2021 - 03:00 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında karışık fiyatlamalar yatırımcıların neye odaklanacaklarını şaşırmalarına neden olmaya devam ediyor. Son 24 saat içerisinde Bitcoin odaklı bir yükseliş grafiği kripto para birimlerinde etkili olmaya başladı. Bu gelişme üzerine kripto para piyasasında yeni bir sürecin başlayıp başlamadığına dair sorular sorulmaya başlandı. Kripto para piyasalarında neler oluyor?

ÜNLÜ ANALİSTTEN BİTCOİN TAHMİNLERİ

Kripto para piyasasında ppara birimleri üzerinden değerlendirmeler yapan sayısız analist bulunuyor.  Her gün binlerce analiz ve tahmnle kripto para yatırımcıları meşgul olmak zorunda kalıyorlar. Ancak bu analizlerde isabet oranı çok yüksek olan analistlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmiyo. Ünlü kripto para analisti DonAlt da bunlardan birisi olarak tanınıyor. 

28 Mart'ta yaptığı 6.100 dolar tahmininin doğru çıkması ile tüm dünyada ünlenen popüler analist DonAlt Ocak ayında da yüzde 44'lük Bitcoin rallisini doğru tahmin etmişti. 12 Şubat'ta ise Bitcoin'in yükselişini doğru tahmin eden DonAlt bu gelişmeler üzerine otorite haline gelmişti.

45 BİN DOLAR SEVİYESİ KRİTİK!

Bitcoin fiyatlamasında endişelenecek bir konunun olmadığını söyleyen DonAlt, “Haftalık grafikte ortalamada 45 Bin Dolar seviyesini tuttukça endişelenecek bir durum yok demektir. Bu seviyenin yakalanması Bitcoin'in yükselişte olduğunu gösteriyor. Tabiki piyasa iyi takip edilmeli.

Bitcoin'in haftalık ortalaması 45 Bin Dolar seviyesinin altına gelirse işte o zaman 40 Bin Dolar seviyesini görürüz. 40 bin Dolar altı da boğalar için geçerli bir fiyatlama değildir. Tıpkı ayılar için 50 Bin dolar üzerinin geçerli olmadığı gibi” dedi.

Bitcoin'in şu anda 2018 yılındaki gibi işaretler verdiğini söyleyen DonAlt yatırımcılara temkinli olmayı tavsiye etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@