Herkesi Ev Sahibi Yapacak Konut Kredisinin Detayları Belli Oldu! Devlet Destekli 10 Yıl Vadeli 0,89 Konut Kredisi

Devlet desteği ile çekilecek olan 0.89 faiz oranlı 120 ay vadeli konut kredisi için tüm detaylar belli oldu. Sıfır veya ikinci el ev alacaklar şartları sağlamaları halinde başvuru yapabilecekler.

Finans 11.06.2022 - 16:29 11.06.2022 - 16:30 Mustafa Karagöz

Devlet destekli 10 yıl vadeli 0,89 konut kredisi şartları, kredinin tanımı, kredinin alınması gibi veriler aşağıdaki yazı içerisinde işlenmiştir. Yazıdan yardım alarak devlet desteği için başvuruda bulunabilirsiniz.

Devlet destekli kredinin koşulları arasında bulunan maddeleri sağlayan her birey krediye başvuru yapabilir. Devlet destekli 10 yıl vadeli 0,89 konut kredisi için aranan şartlar şu şekildedir:

•    T.C vatandaşlığına sahip olmak

•    Herhangi bir konut sahibi olmamak

•    Asgari olarak 3 yıl boyunca sistem içinde kalmak

•    İlk evin Türkiye’den alınıyor olması

•    Türk lirası cinsinden bir konut hesabı açmak

Devlet Destekli 10 Yıl Vadeli 0,89 Konut Kredisi Nedir?

Devlet destekli konut kredisi ev sahibi olmak isteyenlerin ilk başvurduğu yoldur. Bu kredi sayesinde uzun vadede düşük faizler ödenerek rahat bir şekilde ev sahibi olunabilmektedir. Farklı vadelerde ve farklı faizlerde pek çok kredi mevcuttur. Bu yazıda anlatılan kredi 10 yıl vadeye sahip olup 0,89 faizine sahiptir. Devlet tarafından vatandaşlara verilen bu kredi 6637 sayılı Kanun hükmünce ilgili kararname kapsamında hazırlanmıştır. Hükümet tarafından alınacak destek yalnızca ilk ev için geçerlidir. Diğer evlerde bu destekten yararlanılmamaktadır.

Devlet Destekli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet destekli kredinin alınması daha çok yeni evlileri kapsamaktadır. Devlet destekli 10 yıl vadeli 0,89 konut kredisi ile yeni evliler bir eve sahip olabilmektedir. Kanun kapsamında herhangi bir anlaşmalı banka ile konuşulmalı ve devlet destekli krediden yararlanılmak istendiği belirtilmelidir.

Ev Almak İsteyenlere Devlet Desteği

Ev almak için devlet desteğinden yararlanmak isteyen kişiler hem düşük faiz olanaklarından hem de uzun vade seçeneklerinden yararlanabilmektedir. Ancak bu olanaktan yararlanmak isteyenlerin belirli miktarda birikimlerinin olması gerekmektedir. Konut kredileri evin belirli bir yüzdesini karşılamaktadır. Geri kalan kısım ise tüketiciler tarafından tamamlanması gereken kısımdır.

Devlet destekli 10 yıl vadeli 0,89 konut kredisi kullanarak ev almak isteyen kişiler açıklanan kararlara göre devlet desteğinden yararlanabilmektedir. Kanun gereğince ev alan bireyler devlet yardımından belirli oranda ve vadede yararlanabilmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@