Hibrit ve Elektrikli Araç Almak İsteyenlere Düşük Faizli Taşıt Kredisi!

Araba sahibi olmak isteyenlere ekokredi kampanyası ile düşük faizli kredi desteği müjdesi geldi. Şekerbank araç kredisi kampanyası detayları!

Finans 30.07.2021 - 17:00 30.07.2021 - 17:04 Gülcan Özer

Taşıt kredisi faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken Şekerbank tarafından Eko Kredi adı altında Hibrit ve Elektrikli Araç almak isteyen kişilere yönelik olarak yeni araç kredisi kampanyası duyuruldu. 

Başlatılan kampanyaya EKOkredi Hibrit ve Elektrikli Araç Kampanyası adı verilirken kampanyadan yararlanmak isteyen kişilere çevre dostu araçlardan satın almaları durumunda 48 ay vadeli kredi desteği verileceği ilan edildi. 

ÇEVRE DOSTU ARAÇ ALANA DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ DESTEĞİ! 

Benzinli ve dizel araçlara oranla çok daha düşük karbon salınımı yapması nedeni ile çevreci olarak kabul edilen hibrit ve elektrikli araç alımlarını teşvik etmek amacı ile başlatılan kampanyada elektrkli araç alan kişilere 300 TL değerinde elektrik şarj dolumu da hediye edilecek. Kampanyadan yararlanan kişilere 48 ay vadeli kredi desteği yüzde 1,79 seviyesinden başlayan oranlarla verilecek. 

şekerbank-hibrit-kredi

48 AY VADELİ 100 BİN LİRA TAŞIT KREDİSİ ÇEKENLERİN AYLIK ÖDEMESİ KAÇ TL OLUR?

EKOkredi Hibrit ve Elektrikli Araç Kampanyası hakkında banka tarafından yapılan açıklamada "Elektrikli otomobiller yenilenebilir enerji kaynaklarının korunmasına katkı sağlayan yeni nesil araçlardır.

Hem performansı yüksek hem de yakıtlı araçlara göre  aynı mesafeyi daha kısa sürede ve daha az tüketimle gidebilen elektrikli araçlar içten yanmalı motorlu araçlara kıyasla daha dayanıklı, yağ değişimi, bakım gibi işlemleri olmayan ve bütçenizi de koruyan avantajlı yeni nesil araçlardır" ifadeleri ile çevreyi korumak adına bu araçların tercih edilmesi geretiği ifade edildi. 

Düzenlenen taşıt kredisi kampanyasından yararlanan kişilerin 48 ay vadeli 100 bin lira araç kredisi kullanması durumunda aylık taksit ödemesi 3 bin 399 lira olarak gerçekleyecek. 

ŞEKERBANK TAŞIT KREDİSİ AYLIK FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Kampanyadan yararlanmak isteyen kişiler için Şekerbank taşıt kredisi faiz oranı;

3 - 18 ay vadeli taşıt kredisi başvuruları için aylık yüzde 1,79;

19-36 ay vadeli taşıt kredisi başvuruları için aylık yüzde 1,82;

37-48 ay vadeli taşıt kredisi başvuruları için aylık yüzde 1.84 olarak uygulanacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin araç kredisi başvuru işlemleri Şekerban şubeleri ve Şekerbank internet sitesi üzerinen de kabul edilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@