Hurda Parası Değil! Tamir İle Kullanılabilir 2. El Resmi Arabalar 14.000 TL'ye Elden Çıkarılacak

Kamu, gümrük, e-ihale ile araç satışı arayanlar için duyuru İl Milli Emlak Müdürlüğünden geldi. Resmi hizmetlerde kullanılmış resmi hizmet 2. el araçları hurda fiyatından ucuza satışa çıkarıldı.

Finans 13.01.2022 - 10:49 13.01.2022 - 10:50 Mustafa Karagöz

Kamu kurumları kendi hizmetlerinde kullandıkları ikinci el araçları 2022'de ihale ile satışa çıkarmaya devam ediyorlar. Muş Milli Emlak Müdürlüğü kendisine ait olan resmi hizmet araçları bu kapsamda satacak. Bir ihale kılavuzu hazırlayan kurum, 6 adet araç satışı yapacağını ilan etti. Araçları bir bölümü tamir ile kullanılabilir durumda. Bazı araçların ise tamirinin ekonomik olmadığı bildirildi. 

MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ EV DEĞİL İKİNCİ EL ARAÇ SATIYOR

Kamudan ihale araç almak isteyenler için ihaleye yayımlayan kurum kapsamlı bir kılavuz hazırlar. Araçların özellikleri, fiyatı ve ihale bilgileri bu kılavuzda yer alır. Muş Milli Emlak Müdürlüğü'de satışını yapacğı 6 araç için özel bir tablo hazırladı ve kamuoyu ile paylaştı. Tabloda araçlara dair tüm bilgiler paylaşılmış durumda. 

Kurumun listesinde binek otomobil kapsamında satışı yapılacak olan ilk araç Tofaş Marka Şahin Marka araç oldu. 1995 model araç siyah renkte olup kurum bedelini 14.000 TL olarak açıklandı. Listede iki adet minibüs satışı olacağı duyuruldu. Ford Transit 2000 model olan araçlar çin 35.000 TL fiyat belirlenmiş durumda.

İki adet kamyonet satışı yapacak olan kurum; komyonetin birinin Mazda marka 4x4 olduğuu fiyatının ise 34.000 TL olarak belirlendiğini açıkladı. Diğer kamyonet ise ISUZU marka ve 54.000 TL değerinde. Listede yer alan son araç ise kamyon oldu. 2009 model kamyon için 200.000 TL değer biçildi. Muş Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü söz konusu araçlar için düzenlenecek ihalelerin 25 Ocak tarihinde düzenleneceğini açıkladı. 

muş milli emlak araç satışı

Araçlar için ilgili olan tüm vatandaşlar kurumun resmi sitesinden kılavuza ulaşabilir. İhaleye katılmadan önce araçları görmek isteyenler yine kuruma giderek araçların bulunduğu otoparkı öğrenebilirler. Başvuruda bulunacak olanlar için son uyarı ise ihale tarihi oldu. 25 Ocak'a kadar başvuruların Muş Milli Emlak Müdürlüğü'nden tamamlanması gerekiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@