ICBC Turkey, TEB, Garanti BBA 250 Bin TL Konut Kredisi Taksit Hesaplamaları

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak son dönemlerde sıklıkla başvurulan bir yol oldu. Peki TEB, Garanti BBVA ve ICBC Turkey kaç TL taksitle 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi veriyorlar?

Finans 16.04.2022 - 02:18 16.04.2022 - 02:18 Engin Uzunoğlu

Konut fiyatlarındaki anormal yükselişlerden dolayı konut kredisi çekerek ev sahibi olmak son günlerde oldukça yükselen bir trend haline geldi. Bunun oldukça avantajlı bir de ekonomik nedeni bulunuyor. Enflasyon ile kredi faizleri arasında uçurum olmasından dolayı kredi kullanarak ev satın almak çok kazançlı bir hale dönüştü. Bundan dolayı da ev sahibi olmak isteyenler konut kredisi çekerek bu hayallerini gerçekleştirme imkanı buluyorlar. 

Konut kredisi kullanırken bankaların uyguladıkları maliyetler oldukça öneme sahip oluyorlar. Bankalar farklı farklı kredi faizleri ile müşteriler ekonut kredisi kullandırıyorlar. Bu konut kredisi faizlerindeki farklılıklar bankaların kredi politikalarından kaynaklanıyor. Her banka kredi olarak dağıtacağı nakit kaynağı aynı şartlarda temin edemiyor. Buna Türk lirası ile alakalı riskler de eklendiğinde bankaların konut kredisi faizleri ayrı ayrı oluyor. 

120 AY VADELİ KONUT KREDİSİ İMKANLARI

Bankalar tarafından müşterilere sağlanan konut kredisi imkanlarında müşteriler 120 aya kadar kredi çekebiliyorlar. Bu kapsamda müşteriler kendilerine sağlanan uzun vade imkanı ile ev sahibi olma yolunda önlerindeki büyük engelleri aşabiliyorlar. Uzun vadeye yayılan konut kredilerinin taksitleri daha ödenebilir seviyelere düşürülebiliyor. 

TEB 250 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYETİ

Konut kredisi kullanmak için TEB'i tercih eden müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,95 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 5.408 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 652 Bin TL olarak hesaplanıyor. 

GARANTİ BBVA 250 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYETİ

Garanti BBVA'dan konut kredisi çekmek isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,98 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi kulllanan müşteriler bankaya her ay 5.470 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 659.429 TL oluyor.

konut kredisi hesaplama 250 bin tl

ICBC TURKEY 250 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYETİ

ICBC Turkey'den konut kredisi kullanmak için başvuru yapan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,07 oranında kredi faizi uygulandığı bildirildi. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi kullananların aylık taksitler 5.659 TL, toplam kredi maliyetleri 681.482 TL olarak hesaplanıyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@