İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Açıkladı: Son Anket Sonuçları İle AK Parti'nin Oy Oranı!

Son dönemde yapılan anketlerde sürekli olarak oy oranının düştüğü iddia edilen AK Parti hakkında son açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapıldı. AK Parti'nin son oy oranı yüzde kaç?

Gündem 01.11.2021 - 08:26 01.11.2021 - 08:26 Gülcan Özer

Yapılan son anketlerde oy oranı düştüğü iddiası ile gündemde olan AK Parti cephesinden yeni açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapıldı. Bakan Soylu yapmış olduğu açıklamasında AK Parti'nin son oy oranı ve rakipleri ile arasındaki oy farkını açıkladı. 

Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da eleştirilen anket sonuçları hakkında açıklama yapan Bakan Soylu bir dizi temasta bulunmak üzere geldiği Muş'ta AKP Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. Toplantıda partililere özel bir konuşma gerçekleştiren Bakan Soylu AK Parti'nin son oy oranı ve rakipleri ile arasındaki farkı açıkladı. 

AK PARTİ'NİN SON ANKETİ: AK PARTİ'NİN OY ORANI VE RAKİPLERİ İLE ARASINDAKİ OY FARKI NE KADAR?

AKP Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu burada partililere hitaben yaptığı konuşmasında AK Parti tarafından yapılan son anket sonuçlarını açıkladı. Son dönemde sık sık tartışmalara konu olan anket sonuçları hakkında bilgi veren Bakan Soylu çocukluğundan beri siyasesetin içinde olduğunu ve bugüne kadar hiçbir ayı anket incelemesi yapmadan geçirmediğini belirterek “Neymiş? Anketler şöyleymiş, böyleymiş.

Sahaya bakarım, vatandaşlar ne istiyor, ne ifade ediyor, gördüm. Onlar 2023 kadar kendileri mağlup olacak ya da tabanlarını oyalamaya çalışıyorlar. Eski siyaset naraları, siyasi oyunları, o eski Türkiye’de kaldı. Yeni Türkiye’de Recep Tayyip Erdoğan siyaset felsefesi var. Şunu altını çizerek söylüyorum; bu ayda, geçen ayda, bir önceki ayda CHP ile aramızdaki puan farkı 15,5" diyerek "Aç tavuk, kendini darı ambarında zannedermiş” eleştirisinde bulundu. 

AK Parti'nin son anketi ile en yakın rakibi olarak gösterilen ana muhalefet partisi CHP arasındaki oy farkı yüzde 15,5 olarak ilan edilmiş oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@