İcradan Satılık Daire İlanları Rekor Kırdı!

Son dönemde yaşanan ekonomik buhran kendisini icradan satılık daire ilanları konusunda da gösterdi. İcradan satılık evler ve daire sayısı rekor oranda arttı.

EMLAK HABERLERİ 08.03.2019 - 10:55 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Son dönemde yaşanan ekonomik buhran kendisini icradan satılık daire ilanları konusunda da gösterdi. İcradan satılık evler ve daire sayısı rekor oranda arttı.

Bankaların batık kredi miktarları artarken vatandaşın borcunu ödemekte zorlanması nedeni ile icradan satılık daire sayısı da yükseliyor. Çeşitli nedenlerle borçlarını ödeyemeyen kişilerin taşınmazları icra yolu ile satışa sunulurken ilan gov tr üzerinden verilen duyurulurda şu an itibari ile 5 bin 372 adet oldu. İcradan Satılık Daire Nasıl Alınır?Piyasa koşullarının çok altında satılması nedeni ile tercih edilen icradan satılık daireler verilen ilanlar üzerine satılıyor. Belirli bir süre ilanda kalan daireler için icra ihaleleri düzenleniyor ve bu ihalede genelde açık artırma yöntemi ile en yüksek teklifi veren kişi icradan satılık daire almaya hak kazanmış oluyor. İcralık ve ve icralık araçlar için icra daireleri aynı yöntemle satış yapıyor. İcradan satılık daireler için en büyük avantaj ise normal piyasa fiyatları ile karşılaştırıldığında çok daha düşük fiyatlara satılması. İcralık gayrimenkuller bu nedenle ev sahibi olmak isteyen kişiler içinde büyük bir cazibe oluşturuyor. Genelde icradan satılık daireler ile normal daire fiyatları arasında nerede ise yüzde 50 gibi büyük bir fark bulunurken bu fark teklif toplama döneminde kapansa da yine de en az yüzde 20 fiyat avantajı ile ev sahibi olma fırsatı bulunmaktadır. İcradan ev almak için;İcra ihale ilanları ve icradan satılık daire ilanları için sürekli takipte olmanız gerekir. İhale ilanları sitesi bu noktada işinize yarayarak size büyük kolaylık sağlayacaktır. İhale ilanı arasında kendinize uygun olanı belirlemeniz durumunda satış bedelinin yüzde 20'sini teminat olarak yatırarak ihaleye katılma hakkı elde edersiniz. Belirlenen gün ve saatte başlatılan ihale için en yüksek teklifi vermeniz durumunda ihale sizde kalır yani teklif verdiğiniz evi satın alırsınız. İcradan Satılık Konut Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?İlk olarak satışa konu olan taşınmaz hakkında itiraz olup olmadığını inceleyin. Taşınmazın tapusu üzerine aile konutu şerhi olmadığından emin olun. Teklif vermeden önce emsal dairelerin fiyatlarını inceleyin ve ihale için kendinize en yüksek teklifi mutlaka öncesinde belirleyin. Bu sayede ihale atmosferinde rekabet içerisinde zarar edeceğiniz bir teklifte bulunma riskini ortadan kaldırın. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook Konut Kredisi ve Emlak Haberleri Kapalı Grubumuza Katılmak İçin TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZİnstagram Sayfamız İçin TIKLAYINIZ..Twitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@