İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Şubat 2022! Ziraat Bankası, Garanti, Vakıfbank, İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi, Halkbank

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları Şubat ayına girilmesi ile güncellendi. En uygun kredi veren banka hangisi, Ziraat Bankası kredi faiz oranları, Halkbank ihtiyaç kredisi faizleri, en düşük faiz

Finans 04.02.2022 - 23:25 04.02.2022 - 23:27 Gülcan Özer

İhtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler için bankalar faiz oranlarını güncelledi. Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş ile başlayan zam yağmuru nedeni ile vatandaş ay sonunu getirmekte zorlanırken ödemelerini yapmak zorunda olan kişilerin tercihleri de bankadan kredi çekmek oluyordu. 

Yükselen faiz oranların ardından kredi kampanyaları daha yakından takip etmeye başlanırken acil nakit paraya ihtiyacım var diyenler için bankaların faiz oranlarını derledik, En uygun kredi veren banka hangisi, en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde kaç?

EN UYGUN KREDİ HANGİ BANKADA, EN DÜŞÜK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI KAÇ?

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları serbest piyasa koşulları altında bankaların kendi yönetimleri tarafından belirlenmekte olup bu nedenle bankalar arasında farklılıklar gösterebilmektedir. Kredi çekerken en düşük faiz oranı ile nakit para ihtiyacını gidermek isteyen kişilerin faiz oranlarını tek tek incelemeleri gerekmektedir. Şubat ayının başı itibari ile en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.55 olarak uygulanırken en uygun kredi veren bankalar ise bu oranı uygulayan kamu bankaları olarak öne çıkmaktadır. 

vakıfbank ihtiyaç kredisi hesaplama-7

VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ ŞUBAT 2022?

Şubat ayının en uygun kredi veren bankası Vakıfbank ve Ziraat Bankası olurken Vakıfbank kredi faiz oranı yüzde 1.55 olarak ilan edildi. Vakıfbank kredi hesaplama tablosu ile 40 bin TL ihtiyaç kredisi aylık taksit tutarı 1.534 TL olarak ilan edildi. 

halkbank ihtiyaç kredisi hesaplama-6

100.000 TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA! HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Devlet bankaları arasında yer alan Halk Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.89 olarak açıklanırken 100 bin liranın aylık taksit tutarı ise 24 ay vadeli ihtiyaç kredisi paketinde 5 bin 448 TL olarak hesaplanıyor. 

yapı kredi ihityaç kredisi

YAPI KREDİ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI ŞUBAT 2022! 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ KAÇ TL TAKSİTLE ÖDENİR?

Türkiye'nin en büyük özel bankalarından biri olan Yapı Kredi Bankası tarafından ihtiyaç kredisi faiz oranı çekilen kredi paketine göre belirlenmekte olup 50 Bin TL ihtiyaç kredisi; 

12 ay vadeli kredi paketinde aylık 5 bin 164 TL taksitle, 

24 ay vadeli kredi paketinde aylık 3 bin 83 TL taksitle, 

36 ay vadeli kredi paketinde aylık 2 bin 389 TL taksitle ödenmektedir. 

ziraat bankası ihtiyaç kredisi hesaplama-2

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI ŞUBAT 2022! 10 BİN TL KREDİ KAÇ TL TAKSİTLE ÖDENİR?

Devlet bankası olmasının yanı sıra Türkiye'nin en büyük bankası olması nedeni ile de vatandaşların en çok tercih ettikleri bankalardan biri olan Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı rakamını yüzde 1.55 olarak duyurdu. Bu faiz oranı ile 36 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi aylık taksit tutarı 383.56 TL olarak gerçekleşiyor. 

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 2.59 olarak ilan edilirken Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranı Şubat 2022 rakamı ise 2.03 olarak uygulanıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@