İhtiyacı Olanlara 600 TL Ve 1.200 TL Faizsiz, Masrafsız Nakit Avans! İBB Destek Avans Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir destek programı açıklandı. Buna göre ihtiyacı olan vatandaşlara faizsiz olarak 600 TL ve 1.200 TL destek verilecek. 

Finans 06.09.2021 - 19:21 06.09.2021 - 19:30 Engin Uzunoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yeni bir destek programı hayata geçirildi. Buna göre ihtiyacı olan ailelere belediye kaynaklarından faizsiz olarak 600 TL veya 1.200 TL destek ödemesi yapılacak. Bu destek ödemesini alacak olan ihtiyaç sahibi vatandaşlar bu paraların geri ödemesini de faizsiz olarak yapabilecekler. 6 ay veya 12 ay vadeli olacak olan bu destek ödemesi vatandaşlarda heyecan yarattı. 

İHTİYACI OLANLARA İBB'DEN FAİZSİZ NAKİT AVANS

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan destek ödemesi hakkında Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamada bulunarak, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bütçelerini destekleyebilmek adına Destek Anavs programını başlatıyoruz. 1.200 TL'ye kadar sıfır faizle vereceğimiz bu avanslar vatandaşlarımız tarafından Halk Bakkallarda, ulaşımda ve İstanbulkart'ın geçerli olduğu tüm noktalarda kullanılabilecek.” dedi. 

AYDA 100 TL TAKSİTLERLE GERİ ÖDEME YAPILACAK

Destek Anavs programı hakkındaki detayları da açıklayan Ekrem İmamoğlu, “Sonbahar geldi ve okullarımız yeniden açıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bazı ailelerimizin bütçelerinde sıkıntılar olduğunu biliyoruz. Bu sıkışık süreçte ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın nefes almalarını sağlayacak bir iş birliğini gerçekleştirmenin mutluluğuynu yaşıyoruz.

Buna göre ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız başvurmaları halinde 600 TL veya 1.200 TL avans kullanabilecekler. Kullanılan bu avansta kesinlikle faiz olmayacak. Bunun yanında vatandaşlarımız herhangi bir masrafla da karşılaşmayacaklar. Bu avansların geri ödemesi aylık 100 TL taksitler şeklinde yapılabilecek.” ifadelerini kullandı. 

ibb destek avans açıklaması

İBB DESTEK AVANS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamasdında İstanbul'da kimsenin ekonomik zorluklar karşısında kendisini çaresiz hissetmelerini istemediklerini söyleyerek Destek Avans duyurusunu yaptı. Destek Avans almak için başvuru işlemlerinin ne şekilde yapılacağına dair bilgilendirme İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ayrıca yapılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@