İş Bankası İhtiyaç Kredisi Faizlerini Güncelledi! İşte Yeni Faizle 25 Bin TL Kredi Taksit Hesaplaması!

Bankaların ihtiyaç kredisi faizlerindeki değişimler baş döndürmeye devam ediyor. İş Bankası son bir güncelleme yaparak ihtiyaç kredisi faizinde değişikliğe gitti.

Finans 02.12.2021 - 00:03 02.12.2021 - 00:03 Engin Uzunoğlu

Nakit sıkışıklıklarına çözüm aramak isteyenlerin Türkiye'de başvurdukları ilk yol bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak oluyor. Bankaların kredi maliyetlerine göre tercihlerini belirleyen vatandaşlar son dönemlerde olumsuz haberler almaya devam ediyorlar. Merkez Bankası her ne kadar faiz indirimi yapsa da bunun bankacılık piyasasında karşılığı olmuyor. Bankalar Merkez Bankası'nın aksine kredi faizlerinde arttırma yoluna başvurmaya devam ediyorlar. Son olarak ihtiyaç kredisi faizi artırımını yapan banka İş Bankası oldu. 

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZİNİ ARTTIRDI

İş Bankası tarafından ihtiyaç kredisi faizlerinde güncelleme yapıldı. Bankanın kredi politikalarına uygun olarak yapılan bu faiz değişimi ile beraber ihtiyaç kredisi çeken İş Bankası müşterilerine artık aylık yüzde 1,75 faiz uygulanıyor. Bu faiz oranında kısa bir süre önce yine bir değişiklik yapılmış ve İş Bankası ihtiyaç kredisi faizlerini aylık yüzde 1,60'tan aylık yüzde 1,70'e yükseltmişti. 

ESKİ FAİZLE 25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİNİN MALİYETİ NE KADARDI?

İş Bankası'ndan son faiz güncellemesinin öncesinde 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,70 kredi faizi uygulanıyordu. Bu ihtiyaç kredisini kullananlar bankaya her ay 987 TL kredi taksiti ödüyorlardı. Toplam kredi maliyeti ise 35.536 TL oluyordu. Ancak yapılan faiz artırımı ile bu maliyetler biraz yükseldi.

iş bankası ihtiyaç kredisi eski hesaplama

YENİ FAİZLE 25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

İş Bankası'ndan bugünden itibaren ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,75 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 996 TL kredi taksiti ödeyecekler. Bu krediyi kullananların muhatap olacakları toplam maliyet ise 996 TL olarak açıklandı. 

iş bankası ihtiyaç kredisi yeni hesaplama

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanarak finansal sorunlarına çözüm üretmen isteyenler başvuru işlemlerini nasıl yapabileceklerini merak ediyorlar. İş Bankası bu konuda müşterilerine oldukça geniş imkanlar veriyorlar. Bankanın hemen hemen her kanalından ihtiyaç kredisi başvurusu kabul ediliyor. Dileyen müşteriler klasik olarak banka şubelerine giderek ihtiyaç kredisi başvurusu yapabiliyorlar. Ancak dijital kanalları kullanmak isteyenlere de internet bankacılığı, mobil bankacılık yollarıyla da ihtiyaç kredisi başvurusu yapma imkanı veriliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@