İş Bankası Yok Fiyatına Satışa Çıkardı! 50 Bin TL'ye, 55 Bin TL'ye, 75 Bin TL'ye Satılık Konutlar

İş Bankası tarafından satışa çıkarılan konutlara yoğun bir ilgi gösterilmeye devam ediliyor. İş Bankası oldukça uygun fiyatlarla hangi şehirlerde konut satıyor? 

Emlak Haberleri 23.09.2021 - 01:17 23.09.2021 - 01:24 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de bankaların satışa çıkardığı konutlara çok büyük bir ilgi gösteriliyor. Emlak piyasasından konut satın almanın yüksek fiyatlarla neredeyse imkansız bir hale geldiği bugünlerde insanlar konut satın alabilmek için bankaların konut satış ilanlarını didik didik ediyorlar. İş Bankası da uygun fiyatlarla konut satışı yapıyor.

İŞ BANKASI NEDEN UYGUN FİYATLI KONUT SATIŞI YAPIYOR?

İş Bankası'nın neden uygun fiyatla konut satışı yaptığı en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Müşterilere kullandırılan kredilerde güvence olarak zaman zaman konut ipoteği alan İş Bankası bu kredilerin geri ödenmemesi durumunda bu ipotekli konutların mülkiyetini alarak kredi hesabını kapatıyor. Meydana gelen zarar da konut satışlarından elde edilen nakitlerle sağlanıyor. Bundan dolayı da erken vakitte konutların satılabilmesi için fiyatlar oldukça makul tutuluyor. 

İŞ BANKASI KONUT SATIŞ İLANLARI

İş Bankası tarafından satışa çıkarılan konutlar için bankanın gayrimenkul sitesi üzerinden ilanlar yayınlanıyor. Bu konut satış ilanları ile hangi şehirde, hangi konutların, kaç TL'den satışa çıkarıldığı  duyuruluyor.

İş Bankası'nın aktif konut satış ilanlarına göre satışta bulunan konutlar ve fiyatları şöyle:

-Kırıkkale Yahşihan'da 3+1 100 metrekare konut: 80 Bin TL
-Bolu Merkez'de 36 metrekare konut: 50 Bin TL
-Mardin Kızıltepe'de 130 metrekare konut: 150 Bin TL
-Kocaeli Darıca'da 100 metrekare konut: 100 Bin TL
-Mersin Tarsus'ta 79 metrekare konut: 55 Bin TL
-Ankara Mamak'ta 121 metrekare konut: 145 Bin TL
-Kocaeli Kartepe'de 54 metrekare konut: 75 Bin TL
-Şanlıurfa Haliliye'de 78 metrekare konut: 95 Bin TL
-Tekirdağ Çerkezköy'de 48 metrekare konut 90 Bin TL

İş Bnakası konut satış ilanları

İŞ BANKASI'NDAN KONUT NASIL SATIN ALINIR?

İş Bankası'ndan konut satın almak isteyenler tekliflerini verebilmek için İş Bankası'na başvuru yapmak zorundalar. Bu başvuru sırasında yayınlanan konut satış ilanındaki başlangıç bedelinin yüzde 5'i teminat olarak yatırılır. Ardından müşteriler şartname ve taahhütname imzalarlar. Banka tarafından bu müşterilere sisteme girebilmeleri için şifre verilir. Bu şifre ile sisteme girenler konut satın almak için tekliflerini verirler. Bu tekliflere göre de konut satışları gerçekleşiyor. En yüksek teklif sahibi konutu satın almaya hak kazanıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@