İş Bankası'ndan Son Dakika Kredi Kararı: İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Faiz Oranları Yükseldi!

Özel bankalar arasında en uygun kredi veren banka olan İş Bankası kredi faiz oranlarını yükseltti. Banka konut kredisi paketinin yanı sıra taşıt ve ihtiyaç kredisi faizinde de oranlarını arttırdı.

Finans 12.01.2022 - 14:02 12.01.2022 - 14:02 Gülcan Özer

Bankaların kredi faiz oranları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken yaşanan bu yükselişten İş Bankası müşterileri de etkilendi. Daha önce uygulamış olduğu konut kredisi faiz oranı ile en uygun konut kredisi veren banka olan İş Bankası son güncellemesi ile konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi faiz oranlarını yükselltti. 

İş Bankası tarafından yapılan son dakika faiz güncellemesi ile ne yazık ki tüm kredi paketlerinde oranlar yükseldi. Özel bankaların tümünde en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 2 seviyesinin üstüne çıkarken bu oranlarla kredi çekerek ev sahibi olmak nerede ise imkansız hale geldi. 

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI OCAK 2022!

Kredi çekmek istiyorum diyen kişilerin en çok tercih etmiş oldukları bankalar arasında yer alan İş Bankası ihtiyaç kredisi paketinde faiz oranlarını yükseltti. Banka tarafından yapılan güncelleme sonrasında en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 2.50 seviyesine çekilirken kredi tutarı 50 bin TL altındak kalan ve sigortalı kredi paketinden yararlanan kişilere bu oranların uygulanacağı ilan edildi. 

iş bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları

Yenilenen oranların ardından 36 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi çeken kişilerin aylık taksit tutarı 458.04 TL oldu. 

iş bankası taşıt kredisi faiz oranları

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI OCAK 2022!

Yapılan güncellemenin ardından İş Bankası taşıt kredisi faiz oranı da yükselen oranlar arasında yer aldı. İş Bankası araç kredisi faiz oranı yüzde 2,15 seviyesine çıkarken 48 ay vadeli 50 Bin TL taşıt kredisi kullanan bir kişinin aylık taksit tutarı 1.828 liraya çıkmış oldu. 

konut kredisi faiz oranları-1

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI OCAK 2022!

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişiler için en uygun kredi faiz oranı şu anda kamu bankaları tarafından verilirken İş Bankası tarafından yapılan son güncelleme sonrasında özel bankalarda en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 2,07 seviyesine ulaştı. 

İş Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.87 seviyesinden yüzde 2.15 seviyesine çekilirken 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi çeken kişilerin aylık ödeyecekleri taksit tutarı 2 bin 331 TL ve toplam kredi geri ödemesi de 279 bin 788 liraya ulaştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@