İSKİ'nin Zam Talebi İBB'de Kabul Edildi! İstanbul'da Suya Zam Yapıldı!

İstanbul’da İSKİ’nin zam talebinin kabul edilmesiyle beraber suya zam yapıldı. Buna göre konutlarda kullanılan suyun birim fiyatına yüzde 29 zam uygulanmasına karar verildi. 

Finans 05.04.2022 - 19:50 05.04.2022 - 19:50 Engin Uzunoğlu

Uzun bir süredir İstanbul’da suya zam yapılmasına dair tartışmalar devam ediyordu. Bugün İstanbul Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda İSKİ 2. Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı. Bu toplantıda İSKİ’nin suya zam yapılmasını öngören teklifi görüşülerek karara bağlandı. 

İSTANBUL'DA SUYA YÜZDE 29 ZAM YAPILDI

İBB Meclisi 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul yönetiminde yapılan oturumda İSKİ Genel Müdürlüğü’nün İSKİ Su Satış ve Kullanılmış Suların Uzaklaştırılması Bedeli Tarife teklifi görüşüldü. İSKİ’nin suya zam yapılmasını içeren teklifi toplantıda oy birliği ile kabul edildi. Buna göre İstanbul’da içme suyuna yüzde 29 oranında zam yapıldı. Bu zamla beraber konutlarda kullanılan suyun birim fiyatı 5,56 TL’den 8,33 TL’ye yükseltildi. 

EKREM İMAMOĞLU AÇIKLAMA YAPMIŞTI!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı EKrem İmamoğlu dün UKOME toplantısında İstanbul'da tıoplu ulaşıma zam yapılmasına dair teklifin reddedilmesi üzerine açıklamada bulunmuştu. İstanbul'da belediye şirketlerinin artan maliyetler karşısında gereken zamların yapılmayışı ile iflasa sürüklendiğini iddia eden Ekrem İmamoğlu, İSKİ'nin zam teklifi karşısında aynı muamelenin yapılmamasını dile getirmişti. Bugün yapılan kararda İSKİ'Nin zam teklifine oy çokluğu ile değil oy birliği ile karar verildi. Bu zamma AK Parti ve MHP'nin üyelerinin karşı çıkmadıkları ortaya çıktı. İSKİ'nin talep ettiği zam miktarı ayını şekilde kabul edilerek uygulamaya sokuldu. 

İstanbul'da suya zam yapılmasına dair karar ile vatandaşların harcamalarında da bir miktar daha artış kaydedilmiş hale geldi. İstanbul'da vatandaşlar artık suya yüzde 29 daha fazla ödeme yapmak durumunda kalacaklar. Bu zam kararının bundan sonra hesaplanacak tüm su faturalarına uygulanacağı bildirildi. Suya yapılan zam yeni faturalara yansıtılacak. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@