İslam Memiş Haber Uçurdu! Satacaklara İyimser Değilim Dedi Çıkacağı Rekor Kar Seviyesini Açıkladı

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarının 616 TL'yi görmesinin ardından gelen bu seviyeler satış için fırsat mı? Sorularına yanıt verdi. Memiş yatırımcı için karlı rakamı açıkladı

Finans 16.11.2021 - 17:41 16.11.2021 - 17:41 Mustafa KARAGÖZ

Küresel piyasalarda ABD'de oluşan enflasyon rakamları ile yurtiçinde de yüksek dolar kuru ile çıkışa geçen gram altın 616 TL seviyelerini gördü. Gram altında oluşan tarihi rakamların ardından altını olanlar ne zaman satış yapmalıyız? sorularını sormaya başladılar. 

Yatırımcıların bu sorularına Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş sosyal medya üzerinden yayımladığı bir değerlendirme ile yanıt verdi. Memiş açıklamalarında muhtemel senaryoları değerlendirdi. 

GRAM ALTIN 616 TL'Yİ GÖRDÜ! ALTINI OLANLAR NE ZAMAN SATMALI?

Altın fiyatlarının küresel piyasalarda ve yurt içi piyasalarda yükselmesinin ardından yatırımcıların soruları arttı. Merak edilenleri yanıtlamak için bir değerlendirmelerde bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yılsonu hedefini açıkladı. 

İslam Memiş değerlendirmelerinin başında bu zamana kadar hep altın alın tavsiyesi verdiğini hatırlayarak gidişatın belli ve yukarı yönlü olduğunu söyledi. Dolar kuru ve altında yükseliş hamlelerinin devam ettiğini söyleyen Memiş Dolar nereye Altın oraya ifadelerini kullandı. 

altın islam memiş kasım 16

Küresel Piyasalarda Ons Altın

Memiş, küresel piyasalarda ons altında toparlanma oluştuğunu söyledi. Ons altının da son dönemlerin en yüksek seviyesine çıktığını ifade eden Memiş, ons altının dünyadaki enflasyonu aldığını aktardı. Merkez Bankası'nın bu dönemde alacağı faiz kararı ile altının nasıl bir seyir izleyeceğini ele alan Memiş şu ifadeleri kullandı. 

"TCMB faiz indirimini pas geçerse mutlaka teknik açıdan bir düzeltme olacaktır. Bu altını satıp, daha sonra ‘aşağıdan alırım’ düşüncesini doğurmuyor. Bu öngördüğümüz kısa vadeli geri çekilmeler ve düzeltmelerde altın ve döviz borcu olan vatandaşlara bir fırsat sunacaktır."

altın islam memiş kasım 16 2

"BEN VARLIKLARI SATMA DÜŞÜNCESİNE KATILMIYORUM"

Değerlendirmesinin devamında varlıkların satma konusunda vatandaşların düşüncesine katılmadığını ifade eden Memiş, iyi düşünülmesi gerektiğinin altını çizdi. 

Gram altın için hedefini de açıklayan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş "Gram altın fiyatında yılın ilk çeyreğinde bu yükseliş trendinin 660 TL seviyesine kadar devam edeceğini tahmin ediyorum. 600 liranın altındaki sarkmalarda kısa vade için yatırımcısına alım fırsatı verebilir. Piyasalarda fırsatlar bitmez ama satış noktasında asla iyimser değilim” dedi. 

Gram altın PPK faiz toplantısı öncesinde 616 TL seviyelerini gördü ve yukarı yönlü eğilimine devam ediyor. 

EDİTÖR NOTU: Altın fiyatları ile ilgili analiz, değerlendirme ve yorumlar haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@