İslam Memiş Tüm Birikimlerini Destek İçin TL'ye Çevirdiğini Açıkladı

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, devlete destek olmak amacı ile tüm birikimlerini 2 aylığına TL'ye çevirdiklerini duyurdu.

Finans 10.06.2022 - 22:50 10.06.2022 - 22:50 Gülcan Özer

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan yeni pakete destek kararı aldığını duyuran Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, tüm birikimlerini TL'ye çevirdiğini duyurdu. Resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Memiş ekonomiye, Mehmetçiklere ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne destek için aldığı kararı duyurdu. 

Hatırlanacağı üzere Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklama kapsamında TL'ye destek için uygulanacak yeni adımlar açıklanmış, ardından peş peşe yeni duyurular yapılmıştı. Bu paketlere bazı ekonomistler sert tepki gösterirken destek veren isimlerde olmuştu. Bu desteklerden birini de İslam Memiş verdi. 

İSLAM MEMİŞ DEVLETİMİN YANINDAYIM DİYEREK TÜM BİRİKİMLERİNİ TL'YE ÇEVİRDİ! 

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş "Türkiye’nin operasyon süreci içerisinde sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, Ekonomimize, Mehmetçiklerimize destek vermek amaçlı birikimlerimizi 2 ay süreliğine TL’ye çevirdik. Özellikle yükselişin devam edeceğini öngörerek belirttiğim bu süreçte biz devletimizin yanındayız" diyerek tüm birikimlerini TL'ye çevirme kararı aldı. 

islam memiş açıklama 1

islam memiş açıklama 2

Para pul peşine düşmeden ve nefislerine yenik düşmeden sadece devlete ve askerlerimize destek vermek amacı ile 2 ay boyunca hiçbir şey yapmadan TL'de kalmaya devam edeceklerini söyledi. Tam destek kararı aldığını belirten İslam Memiş "Bu süreci fırsatçılık olarak değerlendirmek isteyen, hâlâ ısrarla maddi beklentisini ön planda tutarak soru soran omurgasızlar bu süreçte kesinlikle yazmasın. Fena bozarım" diyerek yol arkadaşlarının kendisinden haber beklemesini isteyerek 2 ay sonra kendilerinin kazanacağını iddia etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@