İslam Memiş Türkiye'ye Siyasi Operasyonlar Var Dedi Altını Alanı Olanı Tutanı Uyardı

Altın fiyatlarına dair analizleriyle bilinen İslam Memiş son günlerde altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmaları ele aldı ve altını olanları, yatırım yapanları yada yapacakları uyardı.

Finans 05.11.2021 - 17:48 05.11.2021 - 17:48 Mustafa KARAGÖZ

FED varlık kararlarının açıklanmasıyla yeni hareket yönünü belli etmesi beklenen altın için Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten uyarı geldi. Kendi sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Memiş, altın fiyatlarının içinde bulunduğu dalgalanmayı ve geleceğini değerlendirdi. 

İSLAM MEMİŞ'TEN ALTIN YATIRIMCISINA UYARI

İslam Memiş değerlendirmelerinin başında ABD Merkez Bankası'ndan gelen açıklamaları ele aldı. FED Başkanı Jerome Powell'ın varlık artırımı konuşmasında geçici enflasyon ifadelerini kullanmasının altını çizen Memiş, enflasyonun geçici olmadığını söyledi.

Değerlendirmelerinde enflasyonun 2022 yılının ilk yarısına kadar yükselmesini beklediğini ifade eden Altın Piyasaları Uzmanı Memiş dolar kurunun TL karşısında ki hareketini yorumladı. Memiş 2 hafta sonra PPK faiz kararının açıklanacağını söyleyerek 50 baz puan indirim olması ihtimalini değerlendirdi. Faiz indirimi ile doların 9.80 TL seviyesine çıkabilebileceğinin ifade edildiği analizde kısa vadede döviz kurunda indirim beklemediğini söyledi. Dolar yorumları sonrası altın fiyatlarını ele alan Memiş, gram altının köşeye sıkıştığını söyledi.

Gram altının 545 TL ile 555 TL arasında kaldığını söyledi. Altın konusunda vatandaşları da uyaran İslam Memiş Türkiye için önümüzdeki haftalar ve ayların çok kritik olduğunu söyledi.

Siyasi operasyonlar olduğunu aktaran Memiş "Özellikle sosyal medya üzerinden Türkiye siyasetini hedef alan ciddi bir operasyon var. Bu da ekonomileri ve insanların ekonomiye bakışını direkt etkileyen unsurlar. Ve bu da ister istemez döviz kuruna yansıyor. Vatandaşlarımız sosyal medyadaki her habere inanmasın. Devletimizin açıkladığı rakamlara inansınlar. Bunlar algı operasyonlarıdır” uyarısında bulundu. Küresel piyasalarda ons altın kasım ayının ilk haftasında değer kaybı yaşayarak 1799 dolar sınırında yer alıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@