İstanbul'da Satılık Lojman İlanı Verilen 98 Konut Çürük Çıktı!

İstanbul Ataköy'de yer alan 98 daireli lojman için İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı satılık lojman ilanı verdi.

EMLAK HABERLERİ 13.12.2019 - 08:28 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

İstanbul Ataköy'de yer alan 98 daireli lojman için İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı satılık lojman ilanı verdi. Ancak söz konusu lojman için çürük raporu alındığı ortaya çıktı. Detaylar haberimizde!

İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, lojman satışları kapsamında mülkiyeti devlete ait olan Ataköy Karlıtepe Mahallesi'nde yer alan Yunus Emre Sitesi'ndeki S-4 blok için satış ilanı yayımladı. 3 bitişik binadan oluşan ve toplamda 98 daire bulunan yapı kısa süre önceye kadar Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü personelinin lojmanları olarak kullanılıyordu. Ancak 2017 yılının Haziran ayında yapılan denetimlerde binanın depreme dayanıklı olmadığı raporu verildi. İlk Depremde Yıkılır Denilen Lojman Satışa Çıktı! Sözcü Gazetesi tarafından yapılan habere göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSTON A.Ş. tarafından yapılan denetimde depreme dayanıksız olduğu belirlenen bina için “Binanın konut olarak kullanılması için gerekli olan can güvenliği performans seviyesini sağlamadığı görülmüştür” denilerek boşaltılması istendi. İlk depremde yıkılır denilen bina için verilen raporun ardından 98 personel can güvenliği açısından lojmanı boşalttı ve lojman atıl durumda kaldı. İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Topkapı Emlak Müdürlüğü ise söz konusu lojman için satış ilanı yayımladı. Sorumluluk Alıcıya Aittir Denildi! 7 – 8 – 9 Ocak 2020 tarihleri arasında açık teklif usülü ile ihale edileceği duyurulan lojman için 665 bin lira ile 845 bin lira arasında değişen tutarlarda fiyat belirlendi. Söz konusu dairelerin ayıplı mal olduğu iddia edilirken satış sözleşmesine sorumluluk alıcıya aittir ibaresinin eklenmesi de tartışma yarattı. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@