İzmir'de Belediyeden Satılık! 125 bin liraya avlulu ev, 65 bin liraya arsa, 120 bin liraya zeytinlik

İzmir Ödemiş Belediyesi gayrimenkul satış ilanına çıktı. Kurum duyurusunda avlulu kargir ev, arsa, zeytinlik ve bahçe satışı yapacağını duyurdu. İlan edilen muhammen bedeller ise...

Emlak Haberleri 01.06.2022 - 14:22 01.06.2022 - 14:23 Mustafa Karagöz

İzmir'de gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için İzmir Ödemiş Belediyesi yeni bir duyuru yayımladı. Belediye başkanlığı tarafından ilan edilen duyuruda farklı özelliklerde olan gayrimenkullerin satışları yapılacak. Söz konusu gayrimenkuller için ihale düzenleyecek olan kurum ilk olarak satış hakkında bilgilendirme yaptı. Duyuruda başvuru işlemlerinin ne zaman ve nasıl olacağı da ilan edildi. 

İZMİR'DE SATILIK BAHÇE, ARSA, EV, ZEYTİNLİK

Ödemiş Belediye Başkanlığı'nın satışa çıkardığı ilk gayrimenkul Avlulu Kargir Ev. 200 m2 büyüklüğe sahip olan ev 125 bin TL muhammen bedel ile listede. Söz konusu daire Üzümlü Mahallesinde yer alıyor. Listede yer alan bir diğer gayrimenkul ise Kuvvetli Mahallesinde bulunuyor. 845 141 ada parsel numarasında bulunan arsa 349 m2. Değeri ise 350.000 TL olarak duyuruldu. Bir diğer arsa ise Velililer Mahallesinde yer alıyor. 97 m2 büyüklükteki arsa için 65 bin TL değer belirlendi. 129 m2 bahçe için 35 bin TL, 2.264 m2 bahçe için ise 250 bin TL muhammen bedel açıklandı. Bir adet kargir bina 65 bin TL bir adet zeytinlik niteliğinde arsa ise 120.000 TL'ye satılık. 

Satışı yapılacak olan gayrimenkullerin fiyat listeleri şu şekilde;

izmir ödemiş gayrimenkul satışı

Kurum satış işlemleri için yapmış olduğu açıklamasında, taşınmazların 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 35/c ve 45 inci maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile satılacağını açıkladı. İhale işlemleri 8 Haziran tarihinde öğleden sonra saat 14.30'da gerçekleştirilecek. İhalelere başvuru yapacak olanlar ihale gün ve saatinde Cumhuriyet Mah. Atatürk Cad. No:14 adresinde bulunan Belediye Hizmet Binası ikinci katında, Encümen Salonunda Encümen huzurunda tekliflerini sunacaklar. 

Belediyeden Uyarı

Başvurular için ne kadar ödeme yapılacağı hakkında "Söz konusu taşınmazlara ait muhammen satış bedelleri, geçici teminat bedelleri ile güvence bedelleri karşılarında belirtilmiş olup, güvence bedeli taşınmazın muhammen satış bedelinin ’u, geçici teminat bedeli ise muhammen satış bedelinin %3’ü olup, istekli söz konusu ücretleri son başvuru saatinden önce yatırmak zorundadır." açıklaması yapıldı. 

Başvurular Belediyeye

8 Haziran tarihine kadar başvurular belediye başkanlığına yapılacak. Detaylar Ödemiş Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğü'nden öğrenilebilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@