Kamu Bankaları Yüksek Faize Savaş Açtı! Ziraat, Vakıfbank, Halkbank Düşük Faizle 15 Bin TL İhtiyaç Kredisi Veriyor!

Kamu bankaları ihtiyaç kredilerinde yüksek faize savaş açtılar. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank düşük faizle 15 Bin TL ihtiyaç kredisi ile vatandaşlara finansal destek veriyorlar.

Finans 23.12.2021 - 20:23 23.12.2021 - 20:23 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ekonomik darboğaz içerisinde kalan vatandaşlara kamu bankalarından beklenen destek geldi. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından vatandaşlara uygun faizli ihtiyaç kredisi veriliyor. Bu şekilde vatandaşların nakit sıkışıklıklarına çözüm üreten kamu bankaları piyasa ortalamasının altında ihtiyaç kredisi faizleri ile de müşterilere düşük maliyet uyguluyorlar.

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZLERİ FÜZE GİBİ FIRLADI

Türkiye'de son ayların ekonomik gelişmeleri özel bankaların kredi verme isteklerine büyük darbe vurdu. Bu azalan kredi verme istekleri de kredi faizlerini son dönemde uçurdu. Özellikle özel bankaların kredi faizleri tutulamıyor. Şu anda yüzde 2,5 aylık faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veren özel bankalar bulunuyor. Hatta yüzde 2'nin altında aylık faizle ihtiyaç kredisi veren herhangi bir özel banka bulunmuyor. Bu kredi faizlerinde meydana gelen yükselişler ise vatandaşların nakit erişimlerini tamamen kapattı. 

KAMU BANKALARI YÜKSEK FAİZE SAVAŞ AÇTI

Özek bankala rihtiyaç kredisi faizlerini yükseltirken vatandaşların zor durumda kalmalarını engellemek isteyen kamu bankaları ihtiyça kredisi faizlerini yükseltmediler. Şu anda düzenlenen ihtiyaç kredisi kampanyalarına göre Vakıfbank aylık yüzde 1,61 faizle, Halkbank aylık yüzde 1,63 faizle ve Ziraat Bankası da aylık yüzde 1,55 faizle ihtiyça kredisi veriyorlar. Vatandaşların ihtiyaç kredisi taleplerine olumlu yaklaşan kamu bankaları her zamankinden çok daha hızlı bir şekilde kredi faizlerine onay veriyorlar. 

ZİRAAT BANKASI 15 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

ziraat bankası kredi hesaplama ihtiyaç

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlara önemli imkanlar veriliyor. Müşteriler Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmaları halinde aylık yüzde 1,55 kredi faizi ile karşılaşıyorlar. 36 ay vadeli 15 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanılması durumunda ise müşteriler bankaya her ay 575 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin yıllık maliyeti ise yüzde 25 olarak açıklandı. 

VAKIFBANK 15 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

vakıfbank kredi hesaplama ihtiyaç

İhtiyaç kredisi kullanmak için Vakıfbank'ı seçen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,61 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 15 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananların aylık ödemeleri gereken kredi taksit tutarı 582 TL oluyor. Bu kredinin toplam maliyeti ise 20.955 TL şeklinde açıklandı.

HALKBANK 15 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

halkbank kredi hesaplama ihtiyaç

Halkbank tarafından yapılan kampanya açıklamasına göre ihtiyaç kredisi kullanımında müşterilere aylık yüzde 1,58 oranında faiz uygulanıyor. 36 ay vadeli 15 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler vade süresince bankaya aylık  578 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyet miktarı ise 20.833 TL olarak açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@