Kamu Bankalarından Nakit Destekleri Duyuruldu! 75 Bin TL İhtiyaç Kredisi Aylık Taksit Hesaplamaları!

İhtiyaç kredisi çekmek isteyenlere kamu bankaları tarafından sağlanan imkanlar araştırılıyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank aylık yüzde kaç faizle ihtiyaç kredisi vermeye başladılar?

Finans 20.04.2022 - 19:08 20.04.2022 - 19:08 Engin Uzunoğlu

Yaşanan ekonomik gelişmelerden dolayı insanlar ciddi bir nakit ihtiyacı ile karşı karşıya kaldılar. Nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ek kaynak arayışlarına giren vatandaşların tüm yolları ise kamu bankalarına çıkıyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından müşterilere uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi imkanları sağlanıyor. Bu imkanları değerlendirenler finansal sorunlarına çözüm üretebiliyorlar. Peki neden ihtiyaç kredisi kuıllanımında vatandaşların ilk tercihleri kamu bankaları oluyor?

KAMU BANKALARI NEDEN TERCİH EDİLİYOR?

Türkiye'de kamu bankaları dönem dönem vatandaşları finansal olarak destekliyorlar. Şu anda da kredi faizleri açısından kamu bankalarının bir avantajı bulunuyor. Özel bankalara kıyasla daha düşük faizle ihtiyaç kredisi veren Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank bundan dolayı daha çok tercih ediliyor. İhtiyaç kredisi kullanacak olan vatandaşların önemli bir kısmı bu 3 bankayı araştırdıktan sonra özel bankalara yöneliyorlar. 

36 AY VE 24 AY VADELİ İHTİYAÇ KREDİLERİ

İhtiyaç kredisi kullanımında azami vade süreledrinin de büyük bir önemi bulunuyor. Müşterilerin kredi taksitleri buna göre belirleniyor. BDDK tarafından alınan ve tüm bankaların uymak zorunda oldukları kurallara kamu bankaları da uyuyorlar. Buna göre 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredileri için müşterilere 36 aya kadar vade imkanı veriliyor. Ğer müşterinin talep ettiği ihtiyaç kredisi tutarı 50 Bin TL'nin üzerine çıkarsa o zaman hesaplama değişiyor. Bu durumda ise bankalar en fazla 24 aya kadar vade ile ihtiyaç kredisi verebiliyorlar.

VAKIFBANK 75 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA TABLOSU!

vakıfbank 75 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-1

Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,91 oranında kredi faizi uygulanıyor. 24 ay vadeli 75 Bin TL taşıt kredisi çekenler bankaya her ay 4.097 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 98.346 TL olarak hesaplanıyor.

HALKBANK 75 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA TABLOSU!

halkbank 75 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-2

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,89 oranında kredi faizi uygulanıyor. 24 ay vadeli 75 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenlerin aylık taksitleri 4.086 TL olarak hesaplanıyor. Toplam kredi maliyeti ise 98.081 TL oluyor.

ZİRAAT BANKASI 75 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA TABLOSU!

ziraat bankası 75 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-1

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık 1,94 oranında kredi faizi uygulanıyor. 24 ay vadeli 75 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya her ay 4.114 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@