Kamuya ait işyerleri kiralanıyor! Hastane okul kantini, mağaza, ofis, halı saha, akaryakıt istasyonu

Kamu kurumlarına ait olan işyeri vasfındaki taşınmazların kiralanması için yeni ihaleler düzenleniyor. 14 15 Nisan tarihlerinde başvuruları alınacak, 18 Nisan itibariyle ihaleleri yapılacak duyurular.

Emlak Haberleri 14.04.2022 - 09:14 14.04.2022 - 09:14 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Kendi işini kurmak yada belli bir alanda devam eden işin işletmesini almak isteyenler için kamu kurumlarının yayımladığı işyeri dükkan ihale ilanları cazip fırsatlar sunuyor olabilir. Türkiye geneli 81 şehir geneli yayımlanan duyurular ile vatandaşlar ihalelere katılabilir ve kendi tekliflerini sunarak bu dükkanları kiralayabilirler. 

Kamu kurumlarının kiraladığı dükkanlar ile vatandaşlar kendi işlerini yürütme şansı yakalayacaklar. Peki kamu kurumlarınca yayımlanan ihale duyurularına başvurular nasıl yapılacak, vatandaşlar devlet kurumlarından dükkanları nasıl kiralaycak? İşte bu soruların yanıtları...

KAMU KURUMLARININ KİRALIK DÜKKAN İHALELERİNE NASIL ULAŞILIR?

Vatandaşlar yaşadıkları şehirler için yayımlanan duyuruları il belediye başkanlığı ile ilçe belediye başkanlığının resmi web siteleri üzerinden takip edebilirler. Ayrıca mülkiyeti milli emlak müdürlüklerine ait olan dükkalar için ise bu kurumun kurumsal internet sayfası takip edilir. Tüm bu kurumların web sayfalarında ihale duyuruları yada satılık kiralık duyuruların yer aldığı alanlar vardır. 

Tüm duyuruları bir arada görmek için

Kamu kurumlarınca yayımlanan duyuruların tamamını bir arada görmek ve il il incelemek için ise Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalı ( ilan gov tr ) internet sayfası görülebilir. Söz konusu internet sayfası kiralık satılık dükkan işyeri ilanların il il hatta ilçe ilçe toplu halde yayımlamakta. 

SON DUYURULARA BAKMAK İSTEYENLER

Kamu kurumlarının yayımladığı kiralık dükkan ihale ilanlarını incelemek isteyenler için yayımlanan son duyuruları aşağıda paylaşıyoruz. Emlak365.com olarak aktardığımız ilanlar tüm duyuruların çok az bir kısmını oluşturuyor. Güncel olarak dükkan veya işyeri kiralamak için yayımlanan duyuru sayısı 119 bandında. Bir kurum bir duyurusunda 1'den fazla hatta sayısı 50'ye ulaşan taşınmaz için kiralama yapacağını bildirebilir. Bu durumda ilgililerin tüm duyuruları çok dikkatli incelemelerinde fayda var. 

kiralık işyeri 14 15 Nisan 3kiralık işyeri 14 15 Nisan 2kiralık işyeri 14 15 Nisan 1

İŞYERİ KİRALAMAK İÇİN NE YAPILACAK?

Kamu kurumlarından işyeri kiralamak isteyenler basın ilan kurumu yada kurumun kendi sitesinden ihale duyurusuna ulaşacak. Ön başvuru kılavuzu incelenecek ardından kiralama yapan kuruma gidilecek ve ihale şartnamesi alınacak. Şartnamede ödeme bilgileri, kiralama detayları, süresi, şartlar tüm detaylar yer alacak. Şartnamede bildirilen esaslar doğrultusunda ise başvurular bizzat yapılacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@