Kasım'da 0.79 Oranla Konut Finansmanı Nasıl Kullanılır? Evi Olmayanlara Binlerce TL'lik Avantaj

Konut kredisi ve konut finansmanı kampanyalarında çok özel olanaklar bulunuyor. Bu olanaklardan birisi de halen devam eden Türkiye Finans Katılım Bankası'nın 0.79 oranlı finansmanı.

Finans 03.11.2021 - 15:03 03.11.2021 - 15:03 Mustafa KARAGÖZ

Türkiye Finans Katılım Bankası finansman kampanyaları kapsamında uzun süredir devam ettirdiği 0.79 kar payı oranlı konut finansmanı Kasım 2021 döneminde de sürdürecek. 

Çok düşük maliyet oranıyla kullanılabilecek konut finansmanı ev alacak olanlara çok büyük oranlarla kazançlar sağlar. Peki 0.79 oranlı finanmsan nasıl kullanılır?

0.79 KAR PAYI ORANIYLA KONUT FİNANSMANI NASIL KULLANILIR?

Bilindiği üzere her banka kendisine ait gayrimenkulleri e-ihale yöntemiyle satıyor. Türkiye Finans Katılım Bankası'da kendisine ait olan gayrimenkulleri ve konutları internet sitesi üzerinden satışa çıkarıyor. 

Bankanın konutlarından almak isteyenler ise kampanyalı konut finansmanından yararlanabiliyorlar. 

Türkiye Finans Katılım Bankası farklı il ve ilçelerde yer alan ve mülkiyeti bankaya ait olan konutlardan almak isteyen müşterilerine kampanyalı finansman sağlar. Müşteriler Türkiye Finans Katılım Bankası'nın satılık listesinden ev almak için ihaleye tekliflerini sunarlar. İhale sonunda en yüksek teklifi verenler konutları almaya hak kazanırlar. 

Konut almaya hak kazananlar eğer peşin paraları yoksa Türkiye Finans Katılım Bankası'na finansman başvurusunda bulunuyor. 

Bankanın standart konut finansman kampayasının yüzde 1.55 olduğu dönemde banka gayrimenkullerinden ev alanlara uygulanan kampanyalı finansman yüzde 0.79'dur. 

İhale sonrası banka şubesine başvuruda bulunacak olan vatandaşlar öncelikle konutun değerinin yüzde 10'u tutarında peşinat ödemesi yapacaklar. 

Ardından ise konutun değerinin yüzde 90'ı oranında finansman kullanabilecekler. Konut finansmanı kullanacaklara banka 120 ay vade ve ay ay eşit taksit yada 3 ayda bir ödemeli seçenekler sunuyor. 

BANKADAN KONUT NASIL ALINIR?

Türkiye Finans Katılım Bankası'nın anlaşmalı olduğu web sitelerinden bankanın konut satış ilanları bulunur. Bankanın web sitesinden de bu duyurulara ulaşılır. Ardından ise vatandaşlar kendileri için uygun olan konutları inceler ve almak için şubelere yada internet bankacılığından başvuru işlemlerini tamamlarlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@