Katılım Bankaları Yüksek Faizi Tepetaklak Etmek İçin Sahaya İndi! 0.92 Oranla Konut, İhtiyaç ve Taşıt Finansmanı Müjdesi

Özel bankaların kredi faiz oranları alev alırken katılım bankaları yüksek faize savaş açtı. Konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi faiz oranları yükseldi. Düşük maliyetle faizsiz nakit para müjdesi geldi!

Finans 16.01.2022 - 15:00 16.01.2022 - 15:00 Gülcan Özer

2021 senesinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından Eylül ayında başlayarak son 4 toplantıda toplam 500 baz puanlık faiz indirimi ile yüzde 19 seviyesinden yüzde 14 seviyesine çekilmişti. Yapılan faiz indirimleri sonrasında gözler bankaların faiz oranlarına çevrilmişti. 

Merkez Bankası faiz indirimleri sonrasında kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank iki kere faiz indirimi yapmış, konut kredisi faiz oranını yüzde 1,20 seviyesine çekmiş, yine ticari kredi paketlerinde de indirime gitmişti. Kamu bankaları sınırlı faiz indirimi yaparken ne yazık ki özel bankalar faiz indirimi yapmak bir yana bir de faiz oranlarını yükseltmişlerdi. 

KREDİ FAİZ ORANLARI 2022! İHTİYAÇ KREDİLERİ DÜŞECEK Mİ?

Bankaların kredi faiz oranlarında ne yazık ki büyük bir hızla yükseliş yaşanmaya devam ederken bankalar faiz indirimi yapmak bir yana büyük bir hızla arttırmaya devam ediyorlar. Ne yazık ki özel bankalarda faiz oranları adeta alev alırken konut kredisi ve ihtiyaç kredisi paketinde yaşanan artışlar vatandaşı kredi çekemez hale getirdi. 

türkiye finans konut finansmanı

KATILIM BANKALARI YÜKSEK FAİZE SAVAŞ AÇTI, EN UYGUN KONUT FİNANSMANI MÜJDESİ GELDİ! 

Bankaların finansman oranları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken şu anda bankalarda en uygun 2. el konut kredisi kamu bankaları tarafından yüzde 1,29 oranı ile veriliyor. Katılım bankaları ise bu oranları aşağıya çekmek için mücadele ediyor. Türkiye Finans Katılım Bankası kampanyalı konut finansmanı oranı banka gayrimenkuller için yüzde 0.92 seviyesine çekildi.

Banka 120 ay vadeli kredilerde bu oranı uygularken banka tarafından yapılan açıklamada "Bankamız satılık gayrimenkullerinden konut satın alacak müşterilerimize , aylık %0,89'dan başlayan kâr oranı ile 120 aya kadar varan vade seçenekleriyle konut finansmanı kullanma imkânı sunulacaktır. Sınırlı sayıda kullandırım yapılacaktır" ifadelerine yer verildi. 

ziraat katılım araç finansmanı

EN UYGUN TAŞIT FİNANSMANI! ARAÇ KREDİSİ ÇEKMEK İSTEYENLER İÇİN KAR PAYI ORANLARI YÜZDE KAÇ?

Bankaların araç kredisi faiz oranları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken katılım bankaları düşük finasman oranları ile dikkat çekti. Türkiye Finans Katılım Bankası yüzde 1.61 oranı ile finansman desteği sağlarken 48 ay vadeli 50 bin lira finansman paketinin aylık ödemesi bin 615 TL olarak gerçekleşiyor. 

emlak katılım ihtiytaç finansmanı

FAİZSİZ NAKİT PARA NASIL BULUNUR?

Katılım Bankaları statüleri gereği faizsiz finansman desteği sağlarken kar payı oranları ile ihtiyaç finansmanı paketleri bulunuyor. Bu paketen 12 ay vadeli 30 bin lira finansman başvurusu yapanların aylık taksit tutarları 2 bin 841 TL olarak gerçekleşiyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@