KGM 454 metrekare bahçeli avlulu ahşap evi 359 bin TL'ye satışa çıkardı

Karayolları Genel Müdürlüğü, Sinop'ta yer alan ve kendisine ait olan avlulu evi satacağını duyurdu. 359 bin TL belirlenen evin 454 m2 olduğu açıklandı.

Emlak Haberleri 20.06.2022 - 14:59 20.06.2022 - 15:00 Mustafa Karagöz

Basın İlan Kurumu'nda yeni yayımlanan konut satış ilanına göre; Karayolları Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü konut satışı yapacak. Söz konusu konut satış duyurusunda kuruma ait olan bir yapının satılacağını ilan edilrken konut için istekli olacakların evin nasıl alabilecekleri bildirldi. Konutun açık artırma ile satılacağinı ilan eden kurum, öne ihale başvuru sürecinin tamamlanması gerektiğini ardından ise konut için teklif verileceğini açıkladı. Son işlem ise en yüksek teklifi verene konutun satış aşaması olacak. 

KGM'DEN SATILIK KONUT İLANI

Ahşap bahçeli avlulu ev olarak nitelendirilen dairenin nasıl satılacağı hakkında 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. Maddesine göre Açık Teklif Usulüyle satılacağı açıklandı. İhale tarihi 4 Temmuz olarak ilan edilen konut satışlarının Samsun Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü Binası İhale Salonunda toplanacak İhale Komisyonu huzurunda olacağı bilgisi verildi. 

kgm avlulu ev

Karayolları Genel Müdürlüğü konut satışları için yapmış olduğu açıklamasında, başvuruların 7 Temmuz tarihine kadar devam edeceğini açıkladı. Bu tarihe kadar vatandaşlar kuruma giderek ihale şartnamesini ücretsiz görebilecekler. İhale şartnamesinde yer alan bilgilerin kişiye uygun olması ve fiyatın da beğenilmesi durumunda başvuru süreci başlatılacak. 

Konutu alabilmek için kuruma 10 bin 800 TL geçici başvuru ücreti ödenecek. Daha sonra bireysel başvurular için; Nüfus müdürlüğünden veya e-devlet üzerinden alınan teyidi yapılabilecek ikametgah belgesi, Nüfus müdürlüğünden veya e-devlet üzerinden alınan teyidi yapılabilecek nüfus cüzdanı sureti, vekaletname teslim edilerek başvurular tamamlanacak. 

İhalede en yüksek teklifi veren konutu alma hakkına sahip olacak. Bu durumda ödeme yapılacak ve satış ve devir işlemleri tamamlanacak. 

Başvuru işlemlerinin tamamlanması için şartname alıp imzalanması gerek. Şartnamenin nereden alınacağı ve ne kadar ücret ödeneceği hakkında KGM 7. Bölge Müdürlüğü "İhale dokümanı satın almayan istekliler ihaleye katılamayacaklardır. İhale dokümanı İdarenin adresinde görülebilir ve 550,00-TL (Beşyüz Elli Türk Lirası) karşılığı İhaleler Başmühendisliği adresinden satın alınabilir." bilgilendirmesinde bulundu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@