Kılıçdaroğlu: İktidara Geldiğimizde Suriyeli Kardeşlerimizi Gönül Rızası İle Göndereceğiz

Kemal Kılıçdaroğlu, EXPO 2021 Hatay Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Toplantıda Kılıçdaroğlu tarafından yapılan açıklamalar haberimizde!

Gündem 27.09.2021 - 11:00 27.09.2021 - 11:05 Gülcan Özer

EXPO 2021 Hatay Tanıtımı organizasyonu düzenlendi. Düzenlenen toplantıya çok sayıda kişi katılırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan konuşmada basında geniş yankı buldu. 

Kemal Kılıçdaroğlu yapmış olduğu konuşmasında Hatay'ın önemine değinirken organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti. Konuşmasına herkesi selamlayarak başlayan Kemal Kılıçdaroğlu son dönemde Hatay'da artan Suriyeli göçmen sorunu hakkında da konuştu. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU: SURİYELİ KARDEŞLERİMİZE KIZMAYACAĞIZ!

Son dönemde sık sık gündeme gelen Suriyeli mülteci sorunu hakkında da açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu "Türkiye’nin sorunları var, biliyorum. Bu sorunlar aşılacak sorunlar. Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın, göreceksiniz, güzel Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz, beraber inşa edeceğiz, buna inanmanızı istiyorum. Suriyeli kardeşlerimiz var, zaman zaman şikayet edilir.

Suriyeli kardeşlerimize kızmayacağız, onları buraya getirenlere kızacağız, onların ne kabahati var. Ama göreceksiniz, inşallah iktidarımızda Suriyeli kardeşlerimizi onların gönül rızası ile kendi ülkelerine göndereceğiz" diyerek Suriye'de kalıcı olarak huzuru ve barışı sağlayacaklarını dile getirdi. 

Büyükşehir Belediye başkanların da toplantıda yer aldığını hatırlatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu insanları ayırmak ve sınıflandırmak yerine insanların sorunlarına ineceklerini belirterek tüm engellemelere rağmen Türkiye'nin tüm sorunlarını çözerek insanlara daha refah bir yaşam sürmek için çalışacaklarını söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan açıklamadaki ton değişikliği sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Kendi rızası ile gönderme açıklaması tepki çekerken söylemdeki yumuşama da eleştirilere neden oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@