Kılıçdaroğlu'ndan Canan Kaftancıoğlu Açıklaması: Miting Kararı Alındı

Yargıtay tarafından İstanbul CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun hapis kararının onanmasının ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama geldi, miting kararı alındı. Yeri ve tarihi açıklandı.

Gündem 13.05.2022 - 09:53 13.05.2022 - 09:53 Gülşah Konuk Akın

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Canan Kaftancıoğlu'na beş farklı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gününü onadı. Kararın açıklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından açıklama yaparak partinin tüm milletvekillerinin İstanbul İl Başkanlığı binasının önüne davet etti. Kılıçdaroğlu uçak ile Ankara'dan İstanbul'a geldi.

Kararın açıklanmasının ardından ilk tepki Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'dan geldi. Torun, açıklama yaparak kararın bir hukuk cinayeti olduğunu, talimatlı bir yargı kararı olduğunu, bu kararı kesinlikle tanımadıklarını, bütün milletvekilleri ile il başkanlığına giderek Kaftancıoğlu'nun yanında olacaklarını, bu kararın adaletin katli olduğunu söylemişti.

kılıçdaroğlu-açıklama

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU KARŞILADI

CHP Gelen Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da Türk Hava Yolları uçağı ile 18.00'da Ankara'dan İstanbul'a geldi. İstanbul Havalimanı VIP Salonda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu karşıladı. Önce basın mensuplarına açıklamalar yapan Kılıçdaroğlu ardından CHP İl Başkanlığı'na gitti. Canan Kaftancıoğlu kararına ilişkin ilk açıklamayı da il binası önünde yaptı. 

BU ZULME BİRLİKTE SON VERECEĞİZ

Kılıçdaroğlu açıklamasında: "Bu zulme hep birlikte son vereceğiz. Vicdanı olan her vatandaşla beraber yol yürüyeceğiz ve Türkiye'yi zulümden kurtaracağız. Erdoğan'a sesleniyorum; sen ikiyüzlüsün, zorbasın... Erdoğan, yaklaşan gök gürültüsünü duyuyor musun? Unutma Erdoğan bugün Canan nezdinde bulan halk sesi senden büyüktür. Canan bizimdir, herkes duysun." dedi. 21 Mayıs 2022 tarihinde Bursa'da yapılacak olan mitingi İstanbul'da yapma kararı aldıklarını da duyuran Kılıçdaroğlu "Adalet bu ülkeye ya gelecek ya gelecek." diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@