Kimlik Numarasıyla Başvuru Yapana 10.000 TL Cepte

TEB sonbahar kredisi ile anında 10.000 TL kredi kullanılabilir. Banka kredi puanı yüksek olanlar için düşük faiz uyguluyor. İşte nakit ihtiyacı olanlara TEB sonbahar kredisi.

Finans 30.10.2021 - 15:14 30.10.2021 - 15:14 Mustafa KARAGÖZ

Nakit ihtiyaçlar için TEB kredisi anında destek oluyor. İhtiyaç kredisi faiz oranlarında kişiye özel seçenekler sunan banka sonbahar kredisi ile esnek ödeme planları sunuyor. Düzenli geliri olanlar için TEB ihtiyaç kredisi detayları;

TEB SONBAHAR KREDİSİ ŞARTLARI AÇIKLANDI

Türkiye Ekonomi Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanılabilmesi için kişinin kredi onayı alabilecek temel özellikleri sağlıyor olması gerek. Birinci koşul kişinin yüksek kredi puanına sahip olması. Düşük kredi puanı olanlardan ya ek teminat istenir ya kefil şartı aranır yada kredi onayı verilmez. 

TEB ayrıca uzun zamandır uyguladığı kredi onayı uygulamasında müşterilerinin düşük kredi puanına sahip olması durumunda daha yüksek faizle kredi sağlar. Kredi puanı çok yüksek olanlar için dönemin en uygun faiz oranı uygulanır. 

Kredi Kullanım Özellikleri

Sonbahar kredisi kapsamında müşteriler yüksek limitli kredi talebinde bulunabilirler. Ancak BBDK düzenlemesi sonrası vade süreci yüksek limitli kredilerde düşüyor. TEB müşterilerinin kredi taleplerine göre uygulanacak vade şartını resmi sitesinden açıkladı. Geçerli olan mevzuata göre; 50.000 TL'ye kadar 36 ay, 50.000 TL üzeri 24 ay olup; cep telefonu alımlarında yasal vade 3.500 TL'ye kadar 12 ay, 3.500 TL üzerinde 3 ay, tablet alımlarında 6 ay, bilgisayar alımlarında 12 ay vade sağlanır. 

TEB ihtiyaç kredisi kullanacak olan müşterilerinden yüzde 0.5 oranında kredi tahsis ücreti keser. 20.000 TL ihtiyaç kredisi için ödenecek tahsis ücreti 100 TL'dir. 

Banka sonbahar kredisi ile yüzde 1.59 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi sağlar. Ancak ilan edilen bu oran yüksek kredi puanı olanlar için geçerlidir. TEB kredi faiz oranı açıklamasında %1,59 faiz oranından KKB skoru 1879 ve üstü müşteriler yararlanabilir, bilgisini verdi. 

Bankadan 10.000 TL ihtiyaç kredisi kullanımı durumunda oluşan ödeme planı aşağıdaki tabloda yer aldığı gibidir. 

teb kasım 2021 sonbahar kredisi

KREDİ KULLANMAK İSTEYENLER NASIL BAŞVURU YAPACAKLAR?

TEB kredi başvurularını müşterilerinin tercihlerine göre hem online kanallar üzerinden hemde banka şubelerinden kabul ediyor. 

Müşteriler TEB müşterisi olmaları durumunda bankanın resmi sitesi üzerinden internet bankacılığıyla kredi başvurularını yapabilirler. Ayrıca TEB mobil uygulaması ile de kredi kullanılabilir. Online kanalların dışında şubelere giderek bizzat başvuru yapılabilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@