Kiracıları Ev Sahibi Yapacak 5 Konut Kredisi Teklifi!

Ev sahibi olmak isteyen kiracılar için Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Yapı Kredi Bankası ve Akbank konut kredisi kampanyaları!

FİNANS 20.07.2021 - 22:09 25.07.2021 - 11:31 Gülcan Özer

Ev sahibi olmak isteyen kiracılara yönelik 5 banka özel konut kredisi teklifini açıkladı. Açıklanan tekliflere göre ev sahibi olmak isteyen ve bu amaç doğrultusunda konut kredisi çekmek isteyen kişilere uygulanacak olan faiz oranı ve kredi teklifleri duyuruldu. 

Bu kapsamda 5 banka öne çıktı. Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası ve Vakıfbank en uygun konut kredisi veren ilk 2 banka arasında yer alırken Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankasıve Akbank'ta ilk 5 içerisinde yer alan diğer bankalar oldu. 

EN UYGUN KONUT KREDİSİ HANGİ BANKADA , EN DÜŞÜK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Yükselen konut fiyatları nedeni ile ev sahibi olmak konusunda aceleci davranmak isteyen kişilere yönelik olarak bankalar konut kredisi kampanyalarını duyurmaya devam ediyor. Şu anda en uygun konut kredisi veren bankalar sıralamasında üst basamaklarda kamu bankaları yer alıyor. 

En düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1.37 olarak uygulanırken bu oran üzerinden konut kredisi veren bankalar olan Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Vakıfbank en uygun konut kredisi veren banka olarak birincilik koltuğunu paylaştı. 

en-uygun-konut-krediis-veren-bankalar

Üçünü sırada ise bir diğer kamu bankası olan Halkbank yüzde 1,38 faiz oranı ile yer alırken Akbank konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1,39 rakamı ile ilk 5 içerisinde yer alan son banka oldu. 

100 BİN LİRA KONUT KREDİSİ ÇEKEN VATANDAŞ KAÇ TL TAKSİT ÖDEYECEK?

Düzenlenen kampanyadan yararlanan kişilerin ödeyecekleri aylık taksit tutarı ise çektikleri kredi tutarı ve kredi vadesine göre belirlenecek. 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi çeken kişilerin aylık taksit ödemesi en düşük konut kredisi faiz oranı rakamı olan yüzde 1,37 oranı ile bin 703 lira olarak gerçekleşecek. 

BU FAİZ ORANLARI İLE KONUT KREDİSİ ÇEKEREK EV SAHİBİ OLMAK MANTIKLI MI? 

Konut kredisi faiz oranı için psikolojik eşik yüzde 0.99 olarak kabul edilirken bu oranın üzerindeki rakamlarda kredi çekilerek ev sahibi olmak önerilmemektedir. Ancak sürekli olarak yükselen konut fiyatları nedeni ile ev sahibi olmak isteyen kiracılara uygun fiyatlı ve aradıkları kriterleri taşıyan konutlar için, aylık konut kredisi taksit tutarını ödeyebilecek kişilerin ev alabilecekleri belirtiliyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@