Kışın Ucuz Arsa Yatırımı Yapmak İsteyenlere! 120 Ay Vadeli Şekerbank Kredisi

Arsa almak isteyenlere Şekerbank 120 ay vade ile arsa kredisi veriyor. Banka krediyle arsa yatırımı yapmak isteyenlere sağlanan özellikleri sitesinden açıkladı.

Finans 06.11.2021 - 15:29 06.11.2021 - 15:30 Mustafa KARAGÖZ

Kış döneminde toprak yatırımı yapmak isteyenler için cazip fırsatlar çıkabilir. Ancak elinde birikimi olmayan yada toplu parası arsa için yeterli olmayanlar cazip fırsatları değerlendirmek için kredi kullanabilirler. Kredilerde ise bazı bankaların sunduğu özellikler diğer bankaların önüne geçiyor. 

ARSA KREDİSİYLE YATIRIM YAPMAK

Kamu bankalarının tümünün arsa kredisi bulunmakta. Ancak arsa alımları için sunulan vade süreci ihtiyaç kredisi kapsamında olduğu için 36 ay olarak uygulanır. Ziraat Bankası müşterilerine 36 ay vadeli ve yüzde 50 limitli kredi sağlar. Alınacak arsanın değerinin yüzde 50'si oranında kredi verilir. Vakıfbank ve Halkbank'ta kredi kullanım limiti yüzde 70'tir. Bu iki bankada 36 ay vade ile arsa kredisi sağlamaktalar. 

Özel bankaların sunduğu arsa kredisi özelliklerine bakıldığında ise vade süreci çoğunlukla 36 ay olarak uygulanır. Ancak bir iki banka 60 ay vade ile arsa kredisi olanağı sunar. Katılım bankaları da arsa finansmanı kapsamında müşterilerine 36 ay ve 60 ay vadeli finansman olanakları sunuyorlar. 

ŞEKERBANK'TAN 120 AY VADE İLE ARSA KREDİSİ

Şekerbank arsa kredisinde diğer tüm bankaların sağladığı vade sürecinden çok uzun vadeli kredi olanağı sağlıyor. Bankanın resmi kurumsal web sitesinde yer alan bilgilere göre Şekerbank'ın kredi kullanmak isteyenler 10 yıllık bir ödeme planı oluşturabiliyorlar. 

Banka resmi sitesinden arsa yatırımı yapmak isteyenler için kredi özellikleri ile birlikte kredi kullanım şartlarını açıkladı. Krediyle arsa almak isteyenler hem özellikleri hemde şartları sizlerle paylaşıyoruz. 

İmarlı İmarsız Arsa için Kredi Kullanımı

Teminat olarak kredilendirilen arsa imarlı ise ipotek alınabilir, satın alınan arsanın imarlı olmaması halinde teminata başka bir gayrimenkulün (imarlı arsa, konut, işyeri) ipoteği alınabilir.

Diğer Özellikler

Bankadan kredi kullanacaklar için diğer özellikler ise şöyle; Şekerbank arsa alımlarına krediyi sadece Türk Lirası cinsinden sağlıyor. 

Arsa alımları için kredi kullanacaklar 3 aydan 120 aya kadar vade oluşturabilirler. 

Kredi faiz oranları bankanın ilan ettiği güncel oranlar ile kişiye özel olarak sunulur. 

Kredi kullanımlarında müşteriler alacakları arsanın değerinin yüzde 50'si oranda kredi kullanabilecekler. 

Arsa kredisi kullanmak isteyenler banka şubelerine giderek şahsen başvuruda bulunabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@