Konut Kredisi Faizleri 1 Eylül 2021! Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank

3 kamu bankasının Eylül 2021 dönemi konut kredisi faiz oranlarını ve müşterileri için açıkladıkları kampanyalı kredi olanaklarını derledik. İşte Vakıfbank, Ziraat Bankası Halkbank ev kredisi faizleri.

Finans 01.09.2021 - 10:40 01.09.2021 - 10:40 Mustafa KARAGÖZ

Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank konut kredisi faiz oranları eylül ayında değişti mi? Kamu bankalarında faiz indirimi geldi mi? En düşük konut kredisi faiz oranı yüzde kaç oldu? Yeni ay ile birlikte çok sayıda vatandaş bu soruların yanıtlarını arıyor. 

KONUT KREDİSİ FAİZLERİNDE İNDİRİM VAR MI?

Kamu bankalarının konut kredisi olanaklarına bakıldığında maliyetlerin neredeyse aynı olduğu görülüyor. 2 kamu bankası aynı faiz oranıyla bir kamu bankası ise daha yüzde 0.01 puan daha yüksek faizle kredi olanağı sağladığını duyurdu. Emlak365.com olarak olarak bizlerde öncelikle herhangi bir ek koşul olmadan tüm vatandaşların kullanabileceği kredi olanaklarını inceledik. İşte Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank'ın herkes için geçerli kredi faizleri. 

* Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı 120 ay vadeli ödeme planında yüzde 1.37.

* Vakıfbank konut kredisi faiz oranı da Ziraat Bankası ile aynı olup aylık yüzde 1.37.

* Halkbank bu iki kamu bankasının hemen ardında yüzde 1.38 faizle kredi veriyor. 

3 kamu bankasının ortak özelliği vade farkı uygulaması olmaması. Müşteriler ister kısa vadeli ister uzun vadeli ödeme planı oluştursunlar ilan edilen faiz oranları uygulanacak. 

KAMU BANKALARI ARASINDA EN DÜŞÜK ORAN

Kamu bankaları arasında en düşük faiz oranı Vakıfbank'a ait. Ziraat Bankası ve Halkbank müşterilerinin konut kredisi taleplerine yukarıda yer alan faiz oranları ile aracılık ediyor. Vakıfbank ise bu dönemde ek bir kampanya sağlıyor. 

Vakıfbank'tan İki Oranlı Kampanya

Vakıfbank Yeşil Ev Konut kredisi sağlıyor. Kredi paketinde 2 farklı seçenek yer alıyor. Birinci seçenek yüzde 1.25 faiz, ikinci seçenek ise yüzde 1.35 faiz. Faiz oranları ise alınacak evin A sınıfı enerji türünde olması durumunda 1.25 olarak uygulanırken B sınıfı evler için 1.35 olarak uygulanıyor. 

Yeşil ev konut kredisinde limitler de farklı uygulanıyor. Ek avantaj verilen kredi limitine dair Vakıfbank "Yeşil konut kampanyası ile düşük peşinatla ev sahibi olabilirsiniz. Enerji performansına göre A sınıfı konutlar için ekspertiz değerinin maksimum %90’ına, B sınıfı konutlar için ise ekspertiz değeri 500.000 TL’ye kadar maksimum %90’ına, 500.000TL üzerinde ise maksimum %85’ine kadar konut kredisi kullanabilirsiniz." açıklamasında bulundu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@