Konut Kredisi Faizlerinde Son Durum! En Düşük Maliyeti Veren Devlet ve Özel Bankalar

Kamu bankaları ile özel bankaların 8 Kasım Pazartesi günüyle başlayan hafta için ilan ettikleri son dakika konut kredisi faizleri belli oldu. Kasım 2021'de konut kredisiyle ev alacaklar için tüm liste

Finans 08.11.2021 - 08:51 08.11.2021 - 08:51 Mustafa KARAGÖZ

Konut kredisi faiz oranları düştü mü? En uygun konut kredisi faiz oranları hangi bankada? Devlet bankaları ile özel bankaların kredi faiz oranları yüzde kaç oldu? Banka banka tüm liste haberimizde. 

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARINDA SON DURUM

Devlet bankaları ekim ayı sonunda gelen faiz indirimleri ile konut kredisi faiz oranlarını yüzd 1.30 bandının altına düşürmüşlerdi. Katılım bankaları da kamu bankalarının faiz indirimlerine karşılık vermiş ve konut finansmanı ürünlerinde indirimlere gitmişlerdi. Özel bankalar ise konut kredisi faiz oranlarını düşürmediler. Tüm bankalar için oluşan son tablo şöyle;

8 kasım konut kredisi 3

Devlet Bankalarının Konut Kredisi Faizleri

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank müşterilerinin konut kredisi kullanmaları durumunda aylık yüzde 1.29 faiz oranıyla aracılık ederler. 3 kamu bankasıda müşterilerine alacakları evin değerinin yüzde 90'ı oranında konut kredisi limiti uygularlar. Bankaların standart ödeme planı 120 aydır. Ancak farklı kredi paketlerinde farklı faizlerle 180 ay vadeli ödeme planları mevcuttur. 

8 kasım konut kredisi 2

Katılım Bankaları Konut Finansmanı Ürünleri

Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterilerinin ev alımlarına aracılık eden en düşük faizli orana sahip. Banka son indirimi ile 120 ay vadeli konut finansmanını yüzde 1.32 kar payı oranına indirdi. Listenin ikinci sırasında yüzde 1.34 kar payı oranıyla Emlak Katılım Bankası bulunuyoor. Vakıf Katılım Bankası ise müşterilerine aylık yüzde 1.37 kar payı oranıyla konut finansmanı sağlıyor. 

8 kasım konut kredisi 1

Özel Bankaların Konut Kredisi Faizleri

Özel bankaların konut kredisi faiz oranları halen belli bir seviyenin üzerinde yer alıyor. İş Bankası en düşük faizli özel banka konumunda. Banka 120 ay vadeli İş Bankası konut kredisini yüzde 1.38 faiz oranıyla sağlıyor. Akbank konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.39 bandında yer alıyor. Yapı Kredi Bankası yüzde 1.44 aylık faiz oranıyla listenin üçüncü sırasında bulunuyor. 

Diğer bankaların kredi faiz oranlarına bakıldığında ise; Garanti BBVA müşterilerin ev alımlarına yüzde 1.52 aylık faiz oranıyla aracılık ederken TEB konut kredisi faiz oranı yüzde 1.61 olarak açıklandı. İNG Bank 120 ay vadeli konut kredisini yüzde 1.62 faiz oranıyla, QNB Finansbank yüzde 1.64 faiz oranıyla Denizbank ise yüzde 1.69 faiz oranıyla sağlıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@