Konut Kredisinde 2021 Sonu! Ziraat, Halkbank, Vakıfbank Faiz Oranları 0 ve 2. El Ev Kampanyaları

Konut kredisi ile ev almak isteyenler için 2021 sonunda devlet bankalarının sunduğu faiz oranları ve örnek ödeme planları ile 0 ve 2. ev kredi maliyetleri haberimizde.

Finans 27.12.2021 - 08:48 27.12.2021 - 08:48 Mustafa Karagöz

Konut kredisi ile ev almak isteyenlerin ilk tercihi olan devlet bankalarında yılsonu faiz oranları belli oldu. 2021 yılının sona ereceği bir haftalık süreçte kamu bankaları sıfır evler için ayrı ikinci el evler için ayrı kredi faizleri uygulayacaklar. 

SIFIR EV ALMAK İSTEYENLER İÇİN KAMU BANKALARININ KREDİ FAİZLERİ

Sıfır ev almak isteyen vatandaşlar için Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank müşterilerine uzun zamandır devam eden kampanyasını uyguluyorlar. 3 kamu bankası da sıfır ev alımlarına aylık yüzde 1.20 faiz oranıyla konut kredisi veriyor.

500.000 TL değerinin altındaki konutlar için kamu bankaları yüzde 90 oran sunuyorlar. Bu rakamın üzerinde ki konutlar için ise kredi limiti yüzde 80 olarak uygulanıyor. Ev alacaklar için bankalar 120 ay vade imkanı da bulunuyor. 

3 Kamu bankası ayrıca ev almak isteyenler müşterilerinin kendilerini tercih etmesi durumunda ise gelire dayalı esnek ödeme planları sunuyorlar. 

2. EL EV ALIMLARINDA SUNULAN FAİZ ORANLARI

İkinci el ev alımlarında da ortak bir kampanya bulunuyor. Kamu bankaları ikinci el bir ev almak isteyen müşterilerine aylık yüzde 1.29 faiz oranıyla konut kredisi sağlıyorlar.

Bankalar bu konut kredisinde d eyüzde 90 oranlı limit belirleme formülü ve 120 ay vade imkanları sunuyorlar. İsteyenler yine kendi düzeylerine göre esnek ödeme planları seçerek aylık ve toplam ödeme yöntemlerini kendilerine göre ayarlayabilirler. 

YEŞİL EV KONUT KREDİSİ FIRSATI

Alınacak konutun A sınıfı enerji sınıfında olması durumunda Vakıfbank ve Ziraat Bankası yeşil ev konut kredisi imkanı sunarlar. A sınıfı kimlik belgesine sahip olan konutlar için bankalar yüzde 1.25 faiz oranı, B sınıfı konutlar için ise bankalar yüzde 1.29 aylık faiz oranıyla konut kredisi imkanı sunalar. Bu konutlarda da 500.000 TL'ye kadar olan konutlar için yüzde 90 limit hesabı uygulanır. 

KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ

Kentsel dönüşüm kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın sağladığı destek bulunmakta. Hak sahibi kapsamında yer alan vatandaşlara Vakıfbank yüzde 0.88 yüzde 0.92 ve yüzde 0.96 aylık faiz oranıyla 120 ay vade ve 200.000 TL limitle konut kredisi sağlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@