Kredi Borçları Yapılandırılıyor! Bu Bankalar Borç Transferi Kredisi İle Taksitleri Düşürüyor!

Bankalara olan kredi borçlarını ödemekte güçlük çekenlere bazı bankalar borç transferi kredisi vererek hem yapılandırma hem de borçlarını kolay bir şekilde ödeme imkanı sağlıyorlar. 

Finans 13.10.2021 - 22:37 13.10.2021 - 22:43 Engin Uzunoğlu

Bankalara kredi borcu olan vatandaşlar oldukça zor bir süreçten geçiyorlar. Hayat şartlarının ağırlaşması sonucu vatandaşların gelirleri giderlerini karşılamak için yeterli gelmiyor. Bu durumda da mevcut kredi borçlarına dair taksitlerin ödenmesinde aksamalar yaşanıyor. Yaşanan bu aksamalar ise vatandaşlar için oldukça olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. 

Bankalardan kullandıkları kredi borçlarında taksitleri aksatan vatandaşlar çeşitli yasal süreçlerle karşılaşabiliyorlar. Böyle bir durumda mevcut borçları oldukça artan vatandaşlar bankaların kara listesine de girebiliyorlar. Bunun sonucu olarak da uzunca bir süre kredi kullanmak için bankalara başvuru yaptıklarında vatandaşlar herhangi bir şekilde kredilerine onay alamıyorlar. 

BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KAMPANYALARI

Bazı bankalar müşterilerine farklı bir imkan sunmaya başladılar. Farklı bankalara olan kredi borçları borç transferi kredisi ile ödenebiliyor. Bu şekilde kredi borçları aynı zamanda yapılandırılmış oluyor. 36 ay vadeli bir ihtiyaç kredisi kullanılıp 15 ay ödeme yapıldığında borç transferi kredisi çekildiğinde bu kredei borcu yeniden 36 ay şeklinde vadelendirilebiliyor. Böylelikle kredi taksitleri de düşmüş oluyor. Peki hangi bankalar borç transferi kredisi veriyorlar? İşte borç transferi kredisi veren bankalar ve şartları...

İŞ BANKASI BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KAMPANYASI 

İş Bankası'ndan borç transferi kredisi kullanmak isteyen müşterilere farklı imkanlar sağlanabiliyor. Müşteriler farklı bankalara olan kredi borçlarını İş Bankası'na taşıyabiliyorlar. Böylece bu kredi borçları 36 aya kadar vadelendirilebiliyor. Ayrıca İş Bankası yine farklı bankalara olan kredi kartı borçları için de borç transferi kredisi veriyor. Borç transferi kredisi kullanan müşterilere uygulanacak faiz oranı ise müşteriye özel olarak belirleniyor. Ancak genellikle bu kredi oranı ihtiyaç kredisi faiz oranları ile yakın oluyor. İş Bankası şu anda müşterilere aylık yüzde 1,60 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veriyor. 

iş bankası borç transferi kredisi

QNB FİNANSBANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KAMPANYASI 

QNB Finansbank da borç transferi kredisi veren bankalar arasında bulunuyor. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre diğer bankalara olan ihtiyaç kredisi borçlarını müşteriler QNB Finansbank'a taşıyabiliyorlar. Bu kredi imkanından yararlanmak isteyenlere QNB Finansbank yeni müşteri olunması durumunda aylık yüzde 1,34 faizle borç transferi kredisi veriyor. 

ING BANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KAMPANYASI 

ING Bank borç transferi kredisi kampanyası ile müşteriler farklı bankalara olan kredi borçlarını kapatabiliyorlar. ING Bank'a borç transferi kredisi başvurusunda bulunacak olan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,59 faizle kredi veriliyor. ING Bank'In örnek maliyet hesaplamasına göre 15 Bin TL'lik 36 ay vadeli borç transferi kredisi için müşteriler aylık 574 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

ing bank borç transferi kredisi maliyeti

GARANTİ BBVA BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KAMPANYASI

Borç transferi kredisi kampanyası ile dikkat çeken bankalar arasında bulunan Garanti BBVA başvuru yapanların kredi borçlarını tek bir çatı altında topluyor. Kredi vadelerini de uzatan bu yeni kredi ile müşteriler sorunlu kredi borçlarını ödeyebiliyorlar. Bu kredinin maliyetlerinin ise Garanti BBVA tarafından müşteriye özel olarak değiştiği bildirildi. Net kredi maliyeti için Garanti BBVA'ya borç transferi kredisi başvurusu yapılması gerekiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@