Kredi Borçlarımı Nasıl Ödeyeceğim Diyenlere QNB Finansbank'tan Kredi Taksitlerini Düşüren Borç Transferi Kredisi!

Kredi borçlarını ödemekte güçlük çekenlere QNB Finansbank tarafından borç transferi kredisi verilmeye devam ediliyor. QNB Finansbank borç transferi kredisi kampanyasının şartları nelerdir? 

Finans 04.11.2021 - 21:30 04.11.2021 - 21:30 Engin Uzunoğlu

Türkiye'deki ekonomik gelişmelerden olumsuz etkilenen vatandaşların son dönemlerdeki en önemli sorunlarından birisi de kredi borçlarını ödemek konusunda yaşadıkları zorluklar oluyor. Kredi borçlarını ödeyemeyenler yaşadıkları sıkıntıları aşabilecekleri finansman desteklerine dair arayışlarını sürdürüyorlar. Bazı bankalar bu durumda olan müşterileri için borç transferi kredisi veriyorlar. Bu bankalardan birisi de QNB Finansbank oldu. 

QNB FİNANSBANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KAMPANYASI NEDİR?

QNB Finansbank tarafından başlatılan borç transferi kredisi kampanyası kapsamında müşterilerin başka bankalara olan kredi borçları transfer edilerek kapatılıyor. Açılan yeni kredi hesabıyla da müşteriler borçlarını kolay bir şekilde ödeme imkanına kavuşuyorlar. Sıkıntılı bir ekonomik süreçten geçilirken bu imkandan yararlanmak isteyen çok sayıda müşteri olduğu biliniyor. 

QNB Finansbankl borç transferi kredisi ile müşterilerin diğer bankalara olan ihtiyaç kredisi borçları farklı mali şartlarda transfer ediliyor. Bu borç transferi işlemi yapılırken müşterinin kredi borcu diğer bankaya EFT yoluyla gönderiliyor. Açılan yeni kredi hesabı ile de müşteriler kolay bir şekilde yeni kredi geri ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar.

QNB Finansbank tarafından yapılan bilgilendirmeye göre borç transferi kredisi kullanılarak kredi borçlarının kapatılması kapsamına konut kredisi, ek hesap, QNB Finansbank'taki borçlar girmiyor. Bu borçlar için müşteriler QNB Finansbank'tan borç transferi kredisi kullanamıyorlar. 

BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

QNB Finansbank Borç Transferi Kredisi kampanyası kapsamında müşterilerin karşılaşacakları maliyetler haklkında bilgi verildi. Tıpkı ihtiyaç kredisi faizlerinde olduğu gibi borç transferi kredisinde de faizler müşterilere göre belirleniyor. Müşterilerin kredi skorlarına, geçmiş ödeme alışkanlıklarına ve mevcut ekonomik koşullarına göre kredi faizi belirleniyor. Ancak genellikle bu kredi faizleri ihtiyaç kredisi faizlerine yakın oranlarda oluyor. 

BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ ÇEKMENİN FAYDALARI NELERDİR?

Borç transferi kredisi kullanmanın ne gibi faydaları olabileceği merak ediliyor. Öncelikle kredi borçlarını ödeyemeyen ve bundan dolayı da yasal takibe girmek ile karşı karşıya kalan müşteriler bu riski tamamen ortadan kaldırabiliyor. Böylelikle de borç transferi kredisi ile kara listeye girme ihtimali de ortadan kalkıyor. 

Borç transferi kredisi kullanmanın bir diğer avantajı da ödenmesinde güçlük çekilen kreid borçları borç transferi kredisi çekilerek yeniden vadelendiriliyor. 36 aya kadar vade seçeneği kullanılarak aylık ödenmesi gereken kredi taksitleri azaltılabiliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@