Kredi Borçlarını Ödeyemeyenlere Yeni Fırsat ING Bank Düşük Faizli Borç Transferi Kredisi İle Kabusları Sona Erdiriyor!

Kredi borçlarını ödeme konusunda güçlük yaşayan müşterilerine özel bir kredi kampanyasını duyuran İNG Bank, borç transferi kredisi ile nakit desteği vermeye başladı. 

Finans 15.09.2021 - 15:41 15.09.2021 - 15:47 Engin Uzunoğlu

Türkiye'deki ekonomik şartlar çok sayıda vatandaşın bütçelerine oldukça olumsuz bir şekilde yansımaya devam ediyor. Gelirleri giderlerini karşılamayan ve borçlarını ödeme konusunda da problem yaşlayan vatandaşlar bir süredir oldeukça zor bir durumda kalıyorlar. Pandeminin de etkisiyle bütçeleri sarsılan vatandaşların bir kısmı kredi borçlarını ödeyemez hale geldiler. 

KARA LİSTE KABUSU

Kredi borçlarını ödeyemeyen vatandaşların bankacılık sisteminde oldukça olumsuz yaptırımlarla karşı karşıya kalması mümkün olabiliyor. Öncelikle bankaların ihtarname çektiği vatandaşlar için arından yasal süreçler başlatılıyor. Ödeme yapmayan bu müşteriler bankacılık sisteminde kara listeye alınarak adeta kilitleniyorlar. Bu durumda olan vatandaşlar uzun bir süre daha bankacılık sisteminde kredi çekme, kredi kartı alma gibi işlemleri yapamıyorlar. 

BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KAMPANYASI

Kredi borçlarını ödeme konusunda güçlük yaşayanların sayısı artınca ING Bank tarafından buna yönelik bir kredi kampanyası başlatıldı. Borç transferi kredisini duyuran ING Bank, müşterilerin farklı bankalara olan kredi borçlarını uygun maliyetler karşılığında kapatma imkanı sunuyor. Avantajlı bir kredi taklifi olan bu durum çok sayıda müşteri için cazip olarak değerlendiriliyor. 

BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?

ING Bank'ın müşterilere sunduğu ve önemli bir imkan olarak değerlendirilen borç transferi kredisinin şartları da belli oldu. Buna göre müşteriler farklı bankalara olan kredi borçlarını kullanacakları borç transferi kredisi ile ING Bank'a taşıyabiliyorlar. Taşınan borçlar için yeni bir kredi hesabı açılarak vadelendirme yapılıyor. Bu kapsamda müşteriler 36 aya kadar vade imkanından yararlanabiliyorlar. 

YENİDEN YAPILANDIRMA İMKANI!

ING Bank'ın borç transferi kredisi kampanyasının asıl faydası başka bankalara olan kredi borçları için yeniden yapılandırma imkanı verilmesi oluyor. Bu kapsamda diğer bankalardan kullandıkları kredilerin ödenmemiş kısımları ING Bank tarafından ödenen müşteriler tüm borçlarını ING Bank'a taşıyorlar. Ardından ise bu yeni kredi için yeniden 36 ay vade imkanı veriliyor. Örneklendirilecek olursa 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi çeken bir müşteri 15. taksitte temerrüde düşerse bu kredi borç transferi kredisi ile yeniden 36 ay vade ile hsaplanıp yapılandırılmış oluyor. 

ING BANK 15 BİN TL BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ HESAPLAMA 

ing bank borç transferi kredisi hesaplaması

ING bank'tan 36 ay vadeli 15 Bin TL borç transferi kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,59 kredi faizi uygulanıyor. Bu kredi faizi ile yapılan hesaplamada müşterilerin aylık taksitleri 574 TL oluyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@