Kredi Kartı Olanlar İçin Son Gün 31 Aralık! Bankalar Uyardı, Hemen Kontrol Edin, Paranız Havaya Uçabilir

Cebinde kredi kartı olanlar dikkat! Kredi kartı para puanı olanlar için yıl sonu uyarısı geldi. Chip paralar siliniyor mu, kredi kartı puanları siliniyor mu, yıl sonu 2021 kredi kartı parası iptal mi?

Kredi Kartı Olanlar İçin Son  Gün 31 Aralık! Bankalar Uyardı, Hemen Kontrol Edin, Paranız Havaya Uçabilir

Cebinde kredi kartı olan milyonlarca kişiye çok kritik son dakika uyarısı geldi. Yıl sonunun yaklaşması ile beraber kredi kartı para puan uygulaması olan kişilere son kullanma tarihi hakkında hatırlatılmada bulunuldu. Banka ve kredi kartları için beklenen açıklama geldi.

Akbank Axess, Garanti Bankası Bonus, Yapı Kredi World Kart ve İş Bankası Maximum kredi kartı gibi pek çok kredi kartında kurulan sistem ile yapılan harcamalar üzerinden belirli oranlarda para puan kazanma imkanı sunuluyor. Bu para puanlar kredi kartında biriktirilerek üye işyerlerinden bedava alışveriş yapılması imkanı sunuluyor.

BANKA VE KREDİ KARTINDA BİRİKEN PARA PUANLAR, CHİP PUAN YIL SONUNDA SİLİNİYOR MU?

Pek çok kişi bedava alışveriş yapmak için kredi kartında para puan biriktirmeyi tercih ediyor ve bu rakamın birikmesini bekliyor. 2022 yılına sayılı günler kala milyonlarca kredi kartı kullanıcısına kritik uyarı geldi. Kredi kartlarında biriken chip para ve para puanı olan kişilere yapılan uyarı ile kredi kartında biriken paraların silinebileceği hatırlatıldı.

kredi kartı para puan uygulaması

KREDİ KARTI İLE BEDAVA ALIŞVERİŞ NASIL YAPILIR?

Chipli kredi kartlarının tümünde para puan uygulaması bulunurken her bankanın sunmuş olduğu kampanyalara göre değişkenlik göstermekle beraber her para puanın belirli bir geçerlilik süresi bulunuyor. Üye işyeri POS cihazlarında yapılan alışverişlerde tüketicinin talep etmesi durumunda kartta biriken para puan kullanılarak alışveriş bedavaya yapılabiliyor.

para puan uygulaması silinecek mi

KREDİ KARTI PUANLARI SİLİNİYOR MU 2021?

Bankalar müşterilerini uyardı! Her yıl sonunda olduğu gibi bu yıl sonunda da bankaların para puanları için kritik soru bir kere daha gündeme geldi. Milyonlarca kredi kartı kullanıcısı "kredi kartı puanları yıl sonu siliniyor mu, chip paralar silinecek mi?" sorusuna yanıt aramaya başlamıştı.

Bankalar yapmış oldukları açıklamalar ile devlet bankaları ya da özel bankalar fark etmeksizin kredi kartı ya da bankamatik kartı içerisinde biriken para puanların yıl sonunda silinmeyeceğini ve 2022 yılına devredileceğini açıkladı. Ancak tüm para puanların belirli bir kullanım tarihi olduğu belirtilerek kampanyalardan kazanılan para puanların bu tarih sonunda silineceği 31 Aralık tarihine bu nedenle dikkat edilmesi gerektiği belirtildi.

Kredi kartı olan kişilerin mobil uygulamalar üzerinden giriş yaparak kredi kartı puanları için son kullanma tarihlerini görüntüleyebileceği, son kullanma tarihine kadar kullanılmayan para puanların silineceği dile getirildi.

SONRAKİ HABER