Kripto Para Piyasalarında SQUID İle 5 Dakika İçinde Milyarlarca Dolarlık Vurgun!

Netflix'in dünyaca ünlü dizisi Squid Game ile alakalı olarak oluşturulan SQUID isimli kripto para ile milyarlarca dolarlık vurgun yapıldı. 5 dakika içerisinde yatırımcıların paraları buhar oldu.

Finans 01.11.2021 - 21:31 01.11.2021 - 21:31 Engin Uzunoğlu

Netflix'in dünyaca ünlü dizisi Squid Game şimdi de bir kripto para vurgunu ile gündeme geldi. Bu dizinin isminden esinlenerek SQUID isimli bir kripto para piyasaya sürüldü. Dizinin ününden faydalanan bu kripto paraya kısa süre içerisinde milyarlarca kripto para yatırımcısı yatırım yaptı. 

3 BİN DOLAR SEVİYESİNİ AŞTI

SQUID isimli kripto para piyasaya 0,012 Dolar fiyatıyla giriş yaptı. Gün içerrisinde saat 09:20'de 51 Dolar seviyesinde işlem göre SQUID, öğle saatlerinde ise 3 Bin Dolar seviyesini aştı. Çılgın fiyatlamanın olduğu bu kripto paranın yükseliş serüveni ise çok uzun devam etmedi. 

5 DAKİKA İÇERİSİNDE DİBE VURDU

Piyasa verilerine göre saat 12:35'te 2.856 Dolar seviyesinde işlem gören SQUID sadece 5 dakika içerisinde tarihi çöküş yaşadı. Saat 12:40'ta SQUID bir anda 0,0007926 Dolar seviyesine düştü. Piyasaya girdiği ilk günde büyük bir fiyat yükselişi ve fiyat düşüşü gerçekleştiren kripto paranın arkasında kimin olduğu ise bilinmiyor. 

30 MİLYAR DOLARDAN 2 MİLYON DOLARA REKOR DÜŞÜŞ

SQUID isimli kripto para ilk işlem gününde 30 Milyar Dolar seviyesinde işlem hacmine yükselirken bir anda rekor kayıp ile işlem hacmi 2 Milyon Dolar seviyesine kadar geriledi. Bu gelişme üzerine hemen harekete geçilerek SQUID'in internet sitesi ve sosyal medya hesapları kapatıldı. Bu gelişme üzerine de kripto para piyasalarında SQUID alıp satma işlemlerine engelleme getirildi. 

MİLYARLARCA DOLAR BUHAR OLDU

Kripto para yatırımcılarının buhar olan milyarlarca dolarının ne olacağı ise merak konusu oluyor. Hukuken kripto para piyasalarında bu paranın geri alınmasının imkanı bulunmuyor. Yapılan manipülasyonun sonuçlarına herkes bireysel olarak katlanmak zorunda kalacaklar. Bu gelişme kripto para piyasalarında ciddi bir güven kaybına neden olurken piyasa şartlartının yeniden gözden geçirilmesi eleştirileri yapılmayua başlandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@