Kripto Para Piyasası Yeniden Toparlandı! Aylardır Dile Getirilen Büyük Yükseliş Başladı mı?

Kripto para piyasasında yaşanan hareketlenme büyük yükseliş başladı mı? sorusunu gündeme getirdi. Piyasada oluşan son durumu haberimizde değerlendiriyoruz.

Finans 15.12.2021 - 17:09 15.12.2021 - 17:09 Mustafa Karagöz

Bitcoin ve Ethereum’ un başını çektiği büyük çöküş bir nebze olsun duruldu. Birçok coin ve alt-coin yeniden yükselişe geçti. Peki, uzmanların aylardır dile getirdiği büyük yükseliş bu atılımla başladı mı? Sorularınızın yanıtı için haberimizi okumaya devam edin.

13-14 Aralık tarihlerinde gerçekleşen büyük düşüş, dijital para yatırımcılarını oldukça şaşırtmış, Başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere neredeyse tüm dijital para birimlerinde önemli bir çöküş yaşanmıştı. Uzmanlar, bu durumun geçici olduğunu ve FED kararı öncesi piyasanın şekillenmesi sebebiyle böyle bir durum yaşandığını ifade etmişti. Tüm bu gelişmelerin ardından 14 Aralık gece yarısına doğru tüm dijital paralarda toparlanma hissedildi. 

Bitcoin ve Ethereum Fiyatı Ne Oldu? Bitcoin Kaç Dolar?

Birçok yatırımcı, Bitcoin fiyatında yaşanan düşüşün tüm piyasayı etkisi altına aldığını dile getirmekteydi. Zaten düşüşün başlangıcı da Bitcoin fiyatıyla gerçekleşti. Diğer dijital paralar da adeta domino etkisi ile birer birer dağıldı. Ne var ki Bitcoin fiyatında az da olsa iyileşme görülmesi ile beraber diğer coin ve alt coinler de toparlanmaya başladı. 

Bitcoin, 14 Aralık gecesinden itibaren 47.800 USD seviyesine yanaştı. Uzunca bir süre sonra 4.000 USD’nin altında işlem gören Ethereum 3.865 doları gördü. En büyük sürpriz ise DOGE coinden geldi. Elon Musk’ın 14 Aralık günü DOGE coin içerikli bir tweet atması ile beraber DOGE coin fiyatında bir anda artış yaşandı. 3.19 TL’yi gören DOGE, bir süre bu seviyelerden işlem gördükten sonra yeniden 3.00 TL’nin altına inse de önceki fiyatına göre %20’lik bir artış gösterdi. 

Uzmanlar, FED faiz kararının açıklanması ile beraber kripto para piyasasındaki toparlanmanın süreceği sinyallerini verdi. Birçok kişiye göre 15 Aralık 2021, başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere tüm kripto para çeşitleri için kritik bir tarih. Çok sayıda yatırımcının buna hazırlıklı olduğu ve büyük yatırımlarını son ana kadar saklayacağı konuşuluyor. 

Bilgi verme amacıyla paylaştığımız kripto para piyasasına ait veriler tamamen haber içeriği olup yatırım tavsiyesi değildir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@