Kripto Para Piyasasında Hafta Sonu Yaşanan Depremin Etkileri Sürüyor! Piyasalar Toparlanabilecek mi?

Kripto para piyasasında toparlanma süreci devam ederken uzmanlar bu sürecin biraz daha uzun sürebileceğini ifade ediyorlar. Bitcoin ne kadardan işlem görüyor?

Finans 06.12.2021 - 10:51 06.12.2021 - 10:53 Elif İşçi

Kripto para piyasaları hafta sonu ciddi bir düşüş yaşadı. Yaşanan bu düşüş bir anlamda piyasalarda deprem olarak algılandı. Lider kripto para birimi Bitcoin üzerinde yaşanan sert dalgalanmalar çok geçmeden altcoinleri de derinden etkiledi. Bitcoin fiyatları yaşanan depremin etkisiyle 42 bin dolar seviyelerine kadar düştü.

Kripto para piyasalarında toparlanma eğilimi devam ediyor. Bu sert dalgalanma pek çok yatırımcının endişe duymasına neden oldu. Şimdilerde kripto para piyasasında ikinci seviyede olan Ethereum toparlanma süreci içerisinde 4 bin doların üzerine yeniden çıktı. Ancak Bitcoin henüz tüm süreci toparlayamadı. 50 bin doların altında yatay bir seyir devam ediyor.

KRİPTO PARA PİYASASINDAKİ SERT DÜŞÜŞÜN NEDENİ NE?

Hafta sonu kripto para piyasasında meydana gelen sert düşüşün nedenleri araştırılmaya başladı. Bu düşüş sonrasında ABD Kongresi içerisinde kripto paralarla ilgili olarak tüm büyük şirketlerin CEO’larının bir toplantıya çağrılacakları yönünde haberler gündeme gelmişti. Bunun yanı sıra kripto para piyasasında yatırım iştahının giderek azaldığı da düşünülmeye başlanmıştı. Bu durumların birleşiminin kripto para piyasasında bir yıkıma neden olduğu belirlendi.

KRİPTO PARA PİYASASI YENİDEN YÜKSELECEK Mİ?

Kripto Para Piyasasında Hafta Sonu Yaşanan Depremin Etkileri Sürüyor! Piyasalar Toparlanabilecek mi?2

Analistler tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında toparlanma sürecinin biraz zaman alabileceği belirtildi. Piyasa hareketleri şimdiden takip edilmeye başladığı öğrenildi. Bitcoin şimdilerde piyasalarda 46 bin 853 dolardan işlem görüyorken yaşanan yeni bir toparlanma adımı sonrasında 49 bin 17 dolar seviyelerine kadar çıktı. Ethereum ise yaşadığı gerilemenin ardından şimdilerde 4169,19 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Uzmanlar kripto para piyasalarında toparlanma sürecinin devam edeceğini düşünüyorlar. Bu süreçte ilerleyen günlerde özellikle lider kripto para birimi Bitcoin’in yeniden yükselişe geçeceği ihtimalleri değerlendirmeye alındı. Yatırımcılar ise süreçten dolayı son derece endişeli olduklarını dile getirdiler.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@