Kripto Para Yatırımcıları Diken Üstünde! Finansal Felaket Mi Geliyor, Bitcoin 30 Bin Dolar İle Dip Seviyesine Mi Düşecek

Kripto para piyasalarındaki fiyat düşüşlerinin ardından yeni bir felaketin gelip gelmediğine dair endişeler yaşanmaya başlandı. Bitcoin için felaket senaryosu devreye mi girdi? 

Finans 19.04.2022 - 01:06 19.04.2022 - 01:06 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında önemli fiyat gelişmeleri yaşanıyor. Tüm dijital paralarda meydana gelen düşüşler piyasada bir anda panik havasının hakim olmasına neden oldu. Analistler Bitcoin öncülüğünde kripto para piyasalarını bu hafta çok önemli gelişmelerin beklediğini duyurdular. Büyük yatırımcıların bir kısmı ise kendilerini güvenceye almak için yüklü satışlar gerçekleştirdiler ve kripto varlıkların değerleri dip yaptı. 

KRİPTO PARA PİYASALARINDA NELER OLUYOR!

Kripto para piyasalarında yatırımı olan büyük ve küçük tüm yatırımcılar adeta diken üstünde oturuyorlar. Yatırımcılar tüm finansal piyasalarda sert dalgalanmalar bekledikleri için temkinli davranıyorlar. Bu durum da günlük fiyatlamaya etki ediyor ve Bitcoin ayın en düşük seviyesini görmek zorunda kaldı.

BİTCOİN İÇİN ANALİST TAHMİNLERİ

Finansal bir felaketin ihtimal dahilinde olduğunu ifade eden analistler Bitcoin yatırımcılarını uyardılar. Felaket senaryosunun devreye girmesi durumunda Bitcoin’in 30 Bin Dolar seviyesinin aşağısına çekileceğini iddia eden analistler boğaların ve ayıların savaşına dikkat çekiler. Bitcoin üzerinde boğalar ile ayılar uzun bir süredir büyük bir kapışma halindeler ve bu savaşın henüz bir kazananı olmadığı için analistlere göre fiyatlama iki yöne de yönelebilir. 

BOĞALAR TESLİM OLURSA NE OLUR?

Kıdemli analist Alex Kuptsikevich yaptığı değerlendirmesinde, “Boğalar eğer teslim olurlarsa Bitcoin herhangi bir direnç gösteremeden bir anda kendisini 32.00 – 35.000 Dolar aralığında bulur. 30.000 Dolar aşağısına çekilme ise finansal piyasalarda büyük bir felaketin yaşanması ile mümkün olabilir.” görüşlerine yer verdi. 

BİTCOİN 30 BİN DOLAR ALTINA DÜŞMEYECEK TAHMİNİ!

Bir diğer analist Mike Novogratz ise, “Bitcoin 2022 yılında asla 30 Bin Dolar seviyesinin aşağısını görmeyecektir. Piyasalarda bunu gerektirecek bir gelişme yok. Finansal bir deprem yaşanmadıkça bu da gerçekleşmeyecektir. Bitcoin yatırımcılarını panikletmek isteyen ayılar başarılı olamayacaklar.” dedi. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@