Kripto Paralar İçin 2022 Tahminleri! Bitcoin, Ethereum 2022'de Hedef Fiyat Analizi İle Ne Olur?

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar ve alt coinler 2021 yılında büyük dalgalanmalar yaşadı. Rekor kıran coin fiyatları sonrasında sert düşüşler yaşadı. Bitcoin 2022'de ne olur, hedef fiyat ne?

Finans 30.12.2021 - 15:25 30.12.2021 - 15:25 Gülcan Özer

Kripto para piyasaları dev dalgalarla boğuştuğu zorlu bir yılı geride bırakmaya hazırlanıyor. 2021 senesine damgasını vuran finansal olaylar, pandemide yaşanan varyant krizleri, artan vaka sayıları, FED tarafından açıklanan kararlar gibi pek çok etkenin yarattığı rüzgarlar karşısında savrulan kripto paralar bir yükseldi, bir düştü. 

2021 senesinin Kasım ayında 69 bin doları görerek tarihi zirvesine ulaşan Bitcoin, Aralık ayında yükselişine sert bir ara vermiş ve Aralık ayında 43 bin dolar seviyesinin altına sarkarak yatırımcılarına büyük şok yaşatmıştı. Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin ile Ethereum başta olmak üzere pek çok alt coinde dalgalanmaya rağmen yıllık bazda artış yaşanması dikkat çekti. 

BİTCOİN HEDEF FİYAT 2022! 2022'DE BİTCOİN KAÇ DOLAR OLUR?

Yaşadıkları yükseliş ile haberlere konu oldukça kripto paralara olan ilgi ve talep artarken kripto para piyasasının toplam büyüklüğü 2021 yılında 2 trilyon dolar seviyesinin üzerine çıkarak büyük dikkat çekti. 2021 senesinde rekor yükselişler ve çöküşler ile geçiren kripto paralarda 2022 beklentileri belirlendi. Uzman analistlerin kripto para yorumları içerisinde büyük payı yine bitcoin aldı. 

Bitcoin için hedef fiyat konusunda çekimser yaklaşan analistler 2022 senesinde kripto paralara yön verecek olan en önemli gelişmeyi yasal düzenlemeler olarak duyurdu. Türkiye'nin de aralarında olduğu çok sayıda ülkede kripto para yasası ve düzenlemeleri gündeme alınırken özelliklede SEC ve ABD'nin atacağı adımlar ve alacağı kararlar piyasalara yön verecek. Yine sabitcoin olarak anılan stablecoin'ler de kripto paraların yönünü belirleyecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@