Kripto Paralar Rekora Koşuyor! Bitcoin, Ethereum, Doge ve Cardona'da Son Durum Ne?

Yaşanan sert düzeltme hareketi ile yatırımcısına kabus dolu günler yaşatan kripto paralarda kötü günler geride kaldı, yeniden yükseliş başladı. İşte yeni fiyatlar!

Kripto Paralar Rekora Koşuyor! Bitcoin, Ethereum, Doge ve Cardona'da Son Durum Ne?

Pandemi döneminde tüm yatırım araçları dalgalı bir seyir izlerken kripto paralar yaşanan süreçten etkilenmişti. Önce yaşadıkları yükseliş ile ağızları açık bırakan kripto para birimleri sonrasında ise çok daha sert bir düşüş trendine girmiş, yatırımcısına adeta şok yaşatmıştı.

Özellikle de yapılan spekülatif açıklamalardan son derece fazla etkilenen kripto para birimleri için yeniden yükseliş günleri başladı. Cardano (ADA) bu yükselişte öne çıkan ve en fazla değer kazanan kripto para birimi olarak rekora koşarken Bitcoin ve Ethereum'da da yükseliş başladı.

BİTCOİN, ETHEREUM VE CARDANO YÜKSELİŞİ SIRTLADI!

Dünyanın ve Amerika'nın en büyük kripto para borsası olarak gösterilen Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong tarafından yapılan açıklamalar sonrasında kripto paralarda hızlı yükseliş yaşandı. Armstrong yapmış olduğu açıklamasında şu anda Coinbase kasasında bulunan mevcut varlıklara ek olarak 500 milyon doları aşan bir tutarda kripto para alımı yapılacağını duyurdu.

coinbase-bitcoin-açıklaması

Buna ek olarak bundan sonra Coinbase olarak elde edecekleri karın yüzde 10'luk bölümünü kripto para yatırımı için kullanacaklarını söyledi. Yapıan açıklamaların ardından kripto para birimlerinde yükseliş yaşandığı görüldü.

46 bin 756 dolar seviyesi ile güne başlayan dolar açıklama sonrasında 47 bin 377 dolar seviyesini görürken Ethereum'da hızlı yükseliş serisi ile 3 bin 200 dolar seviyesine çıkmayı başardı. Son 24 saatlik fiyat performansı dikkate alındığında ise dünyanın en çok kullanılan kripto para birimi olan Bitcoin yüzde 5.27 oranında değer kazandı.

EN ÇOK DEĞER KAZANAN KRİPTO PARA BİRİMİ CARDANO OLDU

Aynı süre zarfında Ethereum yüzde 6.96 oranında değer artışı elde ederken Dogecoin yüzde 4.88 ve Ripple yüzde 10.25 oranında değerini arttırdı. Coinbase CEO’su Armstrong tarafından yapılan olumlu açıklamalar sonrasında değerini en çok arttıran kripto para birimi ise Cardano oldu.

Cardona'da yaşanan fiyat artışı diğer kripto paraları geride bırakarak yüzde 18.54 seviyesine ulaştı. An iibari ile 2.55 dolar seviyesini gören Cardano böylelilkle tüm zamanların rekorunu da kırmış oldu. Kripto para piyasasının en yüksek hacimli 3. para birimi olan Cardano toplamda 80 milyar dolarlık bir işlem hacmine sahip.

SONRAKİ HABER