Kripto Paralar Topyekün Çakıldı! Bitcoin 10 Ayın Dibine Vurdu, Cardano, Solana, Ethereum Eridi

Kripto paralarda tarihi çöküş sürüyor. Yatırımcıları büyük bir strese sokan kripto para piyasaları adeta buharlaşmaya devam ederken Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar eridi!

Finans 09.05.2022 - 11:00 09.05.2022 - 11:01 Gülcan Özer

Amerikan Merkez Bankası FED tarafından alınan faiz kararı piyasaları büyük bir şok dalgası ile sarsarken en olumsuz etkilenen yatırım araçları arasında kripto paralar ve borsalar yer almıştı. Özellikle de kripto paralarda tarihi bir çöküş yaşanırken saatler içerisinde Bitcoin 40 bin dolar seviyesinden hızla aşağıya doğru sert bir düşüş göstermişti. 

Kripto paraya yatırım yapan kişiler son dönemde Amerika'nın başlatmış olduğu yoğun saldırılar nedeniyle zorlu bir dönemden geçmiş, bitcoin'in yukarı yönlü yapmış olduğu tüm çıkışlarda önü kesilmişti. Son olarak yeniden 45 bin dolara doğru yeni bir boğa koşusu içerisine girdiği yorumlanan bitcoin bir kere daha FED tarafından engellenmiş oldu. 

KRİPTO PARALARDA TARİHİ ÇÖKÜŞ! BİTCOİN NEDEN DÜŞTÜ, DÜŞÜYOR, DÜŞMEYE DEVAM EDER Mİ?

Kripto paralarda yaşanan düşüş hızlanırken yaşanan düşüşten en çok etkilenen kripto para birimi BTC oldu. Bitcoin'de yaşanan düşüş her geçen gün biraz daha hızlanırken bugün itibari ile 1 BTC 30 bin dolar seviyesine doğru hızla çekilmeye devam etti. 

bitcoin 9 mayıs

Saat 11:00 itibari ile 1 bitcoin 33 bin 574,90 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ederken yukarıda ki yeni nokta 35 bin dolar ve aşağıdaki dayanak noktası ise ilk olarak 31 bin dolar sonrasında ise 30 bin dolar olarak ilan edildi. 

ethereum 9 mayıs

ETHEREUM KAÇ DOLAR OLDU, CARDONA, SOLANA DÜŞTÜ MÜ?

Evet, ne yazık ki tüm kripto paralarda olduğu gibi Ethereum da düştü. 1 ETH an itibari ile 2 bin 453,62 dolar seviyesini gördü. Solana yüzde 4,78, Terra yüzde 4,33, Cardano yüzde 6,35 oranında büyük bir kayıp verdi. Gözler FED tarafından yapılacak yeni açıklamalarda olacak. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@