Kripto Para Piyasasında FED Depremi! Adeta Eridi, Bitcoin ve Ethereum Fiyatı Tepetaklak Oldu

Kripto paralar 2022 yılına son derece kötü bir başlangıç yaptı. Peş peşe yapılan yasaklama ve yasal düzenleme açıklamaları sonrası FED tutanakları ile bitcoin ve ethereum büyük kayıp yaşadı.

Finans 06.01.2022 - 10:50 06.01.2022 - 11:00 Gülcan Özer

FED piyasaların nefesini tutarak beklemiş olduğu tutanakları yayımlarken tutanakta yer alan şahin ifadeler piyasalarda büyük bir dalgalanma yaşanmasına neden oldu. Amerikan Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada faiz artırımı için daha erken ve daha sert olabilir vurgusu kripto para piyasasında adeta deprem yaşanmasına neden oldu. 

2021 yılında değeri büyük bir hızla artan kripto paralar yıl sonuna doğru yapılan açıklamalar ile büyük kayıplar yaşamaya başlamıştı. Özellikle de pek çok ülkenin kripto paraları yasaklaması, kripto para madenciliğinin yasaklanması ve yeni yasal düzenleme açıklamaları ile bitcoin ve ethereum güven kaybı ile beraber değerde kaybetmişti. 

FED FAİZ ARTIRIMI SİNYALİ VERDİ, BİTCOİN VE ETHEREUM ERİDİ! 

Kripto para piyasalarında yaşanan dalgalanma yerini büyük bir fırtınaya bırakırken yatırımcılar büyük kayıplar yaşamaya devam ediyor. Özellikle de dün FED tarafından yayımlanan tutanaklarda verilen şahin mesajlar ile kripto paralarda kayıp arttı. Merkez bankalarının enflasyon yükselişini önlemek amacı ile sıkı para politikasına geçiş yapma riski artarken bu da kripto paralarda düşüşe neden oldu. 

etreherum kaç dolar

ETHEREUM BUGÜN KAÇ DOLAR OLDU, NEDEN DÜŞTÜ, DÜŞÜYOR?

6 Ocak tarihine yine düşüş eğilimli başlayan Ethereum, FED tarafından verilen erken faiz artırımı sinyali sonrasında 3 bin 462 dolar seviyesinden yeni güne başladı. 

bitcoin kaç dolar 6 ocak

6 OCAK TARİHLİ BİTCOİN KURU! BİTCOİN BUGÜN KAÇ DOLAR OLDU, DÜŞÜŞ SÜRER Mİ?

Peş peşe gelen yasak ve yeni yasal düzenleme açıklamaları sonrasında bitcoin de düşüş hızlandı. 1 BTC bugün 43 bin 184 dolar seviyesi ile yeni güne başladı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@