Kripto Paralarda Yükseliş Süreci Başlıyor! Bitcoin, Ethereum ve BNB'den Toparlanma Sinyalleri

Kripto para yatırımcılarının daha temkinli davranmasına, hatta düşük zararla yatırımlarını sonlandırmalarına sebep olan gelişmeler şimdi tam tersine döndü.Bitcoin, Ethereum ve BNB'den atağa geçiyor.

Finans 10.12.2021 - 10:12 10.12.2021 - 10:12 Serhat Karaman

Son dönemde yaşanan düşüşlerle adından söz ettiren kripto para piyasası bu defa yükseliş haberleri ile gündemde. Başta Bitcoin, Ethereum ve BNB olmak üzere birçok kripto para biriminde son dönemde düşüş görülmekteydi. Kripto para yatırımcılarının daha temkinli davranmasına, hatta düşük zararla yatırımlarını sonlandırmalarına sebep olan gelişmeler şimdi tam tersine döndü.

Bitcoin’ den Sert Düşüş Sonrası Toparlanma Sinyalleri

Kripto para piyasasının en ünlü üyesi olan Bitcoin, bir süredir yatırımcılarını ciddi anlamda üzmekteydi. 4 Aralık günü 46.600 dolara kadar gerileyen Bitcoin, hafta ortasına doğru ilerledikçe toparlanmaya başladı. Bu gelişme, Bitcoin yeniden yükselecek diye düşünüp düşük fiyattan Bitcoin alanlar başta olmak üzere Bitcoin yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Düşüş sonrasında toparlanarak 51.000 doların üzerine çıkan Bitcoin, yüksek montanlı yatırımcılar için önemli bir getiri sağladı.

Ethereum Yatırımcılarını Sevindiren Haber

Kripto para piyasasının Bitcoin’ den sonra en ünlü ismi olarak dikkat çeken Ethereum, yatırımcısını güldüren bir diğer dijital para olmayı başardı. Tıpkı Bitcoin gibi 4 Aralık günü önemli bir düşüşe sahip olan Ethereum, 5 Aralık ile 7 Aralık 2021 tarihleri arasında önemli bir ivme yakaladı. Bir ara küçük çaplı bir düşüş yaşayan Ethereum 7 Aralık’ta 4.401 dolar seviyelerine kadar yükseldi. 7 Aralık gününü 8 Aralık’a bağlayan geceye yaklaşırken Ethereum 4.325 dolardan işlem görmeye başladı.

BNB’ de Taşlar Yerine Tam Olarak Oturmadı

4 Aralık’ta dibi gören kripto paralardan biri olan BNB, Bitcoin ve Ethereum ile aynı toparlanmayı henüz gösteremedi. 532 dolar seviyesine kadar gerileyen BNB, inişli çıkışlı bir grafiğe sahip. Kısa süre içerisinde sürekli artış ve azalış gösteren BNB 7 Aralık gecesi 581,700 dolar seviyesine tutundu.

Uzmanlar, başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere kripto para piyasasında yaşanan çöküşün geride kaldığını ifade ediyor. Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz gibi kripto para piyasasında ani bir düşüşün ardından bir yükseliş beklenmekteydi. Birçok kişi bu durumun gerçekleştiğini ifade ederken bazı dijital para uzmanları bunun sadece fragman olduğunu, daha büyük bir düşüşün ardından tekrar yükselme yaşanabileceğini dile getiriyor. Kripto para piyasasındaki düşüş sonrasında panikle elindeki kriptoları bozduranlar akabinde yaşanan artış sebebiyle oldukça pişmanken toparlanma sürecini önceden tahmin edenler önemli düzeyde kâr elde etmiş oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@