Kripto Piyasalarda Yeni Bir Kriz Daha Başladı! ABD'den Yeni Bitcoin Yasağı!

Kripto paralarda kriz üstüne kriz yaşanmaya devam ediyor. New York Senatosu, lider kripto para birimi Bitcoin için yeni bir yasak kararı aldı! Bitcoin’i olanlar endişeli…

Finans 06.06.2022 - 17:03 06.06.2022 - 17:06

Kripto paralara ilişkin ABD’den gelen yeni katı kurallar birçok yatırımcıyı endişelendirmeye devam ediyor. New York Senatosu tarafından kripto para madenciliği yasağı için yasa tasarısının geçtiğimiz günlerde onaylanmasının ardından piyasalarda yeni hareketlilik baş göstermeye başladı. Yeni yasa kapsamında fosil yakıt kullanan madenlerin kapatılması dikkat çekti. ABD’den gelen FED kararları ve yeni düzenlemeler kripto para piyasalarında belirsizliğin artmasına ve geri çekilmelere neden oluyor.

Kripto Para Madenciliğine Yasak Geldi!

Kripto paraların borsalardan al – sat işlemleri kadar madenciliğinin de son dönemde popülerlik kazanması yeni sorunları da beraberinde getirdi. Özellikle yüksek enerji tüketen Bitcoin gibi kripto paraların madencilik faaliyetlerinin yasaklanması ABD başta olmak üzere dünya genelinde tartışma yaratmaya devam ediyor.

New York Yasama Meclisi tarafından verilen kararla kripto para madenciliği konusunda çok önemli bir yasaklamaya gidildi. Cuma günü alınan karar ile fosil yakıt kullanan Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum gibi popüler kripto varlıkların madenciliği kısıtlanacak.

2 Yıl Boyunca Kısıtlama Uygulanacak!

kripto-para

New York Yasama Meclisi’nden gelen karara göre, Proof of Work (PoW – İş Kanıtı) konsensüsünü kullanarak madenciliği yapılan Bitcoin, Ethereum, Dogecoin gibi popüler birçok kripto para biriminin madenciliği 2 yıl boyunca yasaklandı. Matematiksel işlemler yapılarak ekran kartları vb. ile yapılan madenciliğe ilişkin ABD tarafından karbon bazlı fosil enerji kullanımını azaltmak için harekete geçildi. Yüksek enerji tüketimi ile gerçekleşen bu işlemlerin yasaklanması dünya genelinde de gündeme geliyor.

Bitcoin (BTC) Kaç Dolar Oldu?

Kripto para piyasalarına dair ABD’den gelen yeni kısıtlama kararları, piyasa belirsizlikleri ve küresel ekonomik krizler sonrasında Bitcoin fiyatında dalgalanmalar görülmeye devam ediyor. Yaşadığı geri çekilmeler sonrasında 6 Haziran Pazartesi günü 31 bin 491 dolar seviyesini gören Bitcoin, uzun süren düşüş eğilimi yeni bir toparlanma ile değiştirdi. Anacak hafta boyunca bu hareket yakından takip edilecek.

Emlak365 yatırım tavsiyesi vermez. Emlak365 Haber’in kaynağı piyasa verileri ve güncel haberlerdir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@