Kripto Piyasalarında Tartışma Yaratan Detay! Ünlü Analist Bitcoin İçin O Tarihi Paylaştı!

Kripto para piyasalarında belirsizlik devam ediyor! Uzmanlar ise Bitcoin’in korkutan seviyelere ineceğine işaret etti! İşte detaylar…

Finans 09.05.2022 - 12:46 09.05.2022 - 12:48 Duygu Dilan Duman

Kripto para piyasalarının lideri Bitcoin, yaşadığı sert düşüş ile endişe yaratmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce 40 bin dolar seviyesini test eden Bitcoin, yeniden 35 bin doların altına kadar sarkarak Mayıs ayında da riskli bir pozisyon taşıyor. Piyasalara yön veren ünlü analistlerden Tone Vays ise Bitcoin’in hakkında yaptığı yeni tahminleri ile dikkatleri üzerine çekti. Piyasalarda yaşanan belirsizlik ise tedirginlik yaratmaya devam ediyor. 

Bitcoin’de Korkutan Görüntü Dikkat Çekiyor!

Kripto para piyasalarının önde gelen uzmanlarından Tone Vays’e göre, boğaların kısa sürede plakayı almazlarsa aşağı yönlü harekete devam edeceği kaydediliyor. Bitcoin’in son günlerde gösterdiği dalgalı fiyat hareketlerinin riskli olduğuna işaret eden Vays, psikolojik desteğini 30 bin dolardan alabileceği yönünde tahminlerini ifade etti.

En düşük seviyeden BTC alıcısı olacağını da söyleyen Vays, kasvetli görünüm bir süre daha devam edebileceğinin altını çizdi. Yıl sonunda en düşük seviyeden BTC alıcısı olacağının da sinyallerini verdi.

Bitcoin Hakkında Kritik Tahmin!

bitcoin-hakkinda-kritik-tahmin

Analist Tone Vays’e göre Bitcoin 20 bin dolar aralığına yakın bir düşüşe ihtiyaç duyuyor. 6 ay kadar daha hayal kırıklığı yaşanabileceğine işaret eden uzmana göre, her iki durumda da ayı piyasasının sona ereceği izleniminin olduğu ifade ediliyor. Fiyatından ziyade doğru zamanın Bitcoin için çok daha önemli olduğu aktarılıyor. Ancak piyasalarda görülen sert fiyat dalgalanmalarına karşı yatırımcıların mutlaka temkinli olmaları gerektiği uyarısı da yapılıyor.

Bitcoin Kaç Dolar?

Piyasalarda ise Bitcoin (BTC) kritik seviyelerde seyretmeye devam ediyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden sert bir şekilde düşen Bitcoin, 2022 yılının ilk aylarından itibaren çelişkili bir projeksiyon takip ediyor. 9 Mayıs Pazartesi itibariyle yeni haftanın ilk işlem gününde Bitcoin 33 bin 578 dolar seviyesinden işlem görüyor. En büyük takipçisi Ethereum (EHT) ise 2 bin 451 dolar seviyesiyle benzer bir düşüş eğilimi göstermeye devam ediyor.

Emlak365 yatırım tavsiyesi vermez.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@