Kütahya Stadı Millet Bahçesi Projesi Yapılacak Mı?

Euro 2024 organizasyonunu almak için mücadele eden Türkiye yeni stadyumlar yapmaya devam ederken yıkılan stadyumların yerine ise millet bahçesi adı verilen yeni bahçeler inşa ediliyor.

EMLAK HABERLERİ 13.08.2018 - 14:18 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Euro 2024 organizasyonunu almak için mücadele eden Türkiye yeni stadyumlar yapmaya devam ederken yıkılan stadyumların yerine ise millet bahçesi adı verilen yeni bahçeler inşa ediliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 100 günlük eylem planı içerisinde yer alan millet bahçeleri için çalışmalar hızla devam ederken bazı belediyeler ise kendi imkanları ile millet bahçesi projesi üretmeye çalışıyor. Bunlardan biride Kütahya Belediyesi oldu. Yıkılan Kütahya Stadyumu yerine belediye can siparene bir şekilde çalışarak millet bahçesi projesi üretmeye çalışıyor. Ancak yıkılan stadyumu da kapsayan 75 bin metrekarelik alanın farklı devlet kurumlarına pay edilmesi projeyi zora sokuyor. Belediye Başkanı "Kesin Karar Verdik, Hiçbir Şekilde Vazgeçmeyeceğiz"Konu hakkında açıklamada bulunan Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu yıkılan stadyumlar yerine millet bahçesi yapılması projesini desteklediklerini söyleyerek kendilerinin de 75 bin metrekarelik alanda Kütahya Millet Bahçesi için çalışmalar yürüttüklerini açıkladı. Başkan Saraçoğlu 75 bin metrekarelik dev bir alanı büyük bir millet bahçesi yapmak istediklerini söyleyerek ”Bizimki TOKİ’ye verilen bir arazi değil. Şu an itibarıyla o arazinin bir kısmı Gençlik ve Spor Bakanlığına, bir kısmı ise Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmiş, bir kısmı DSİ’ye, bir kısmı da Adalet Bakanlığına tahsis edilmiş.Biz burada Belediye Meclisi olarak hem komisyonumuzda, hem meclisimizde tüm bu stadyumun olduğu alan, çevre yan statlar, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün binaları, Kılıçaslan Lisesinin olduğu alan, arkasından DSİ ve Bölge İdare Mahkemesinin olduğu 75 bin metrekarelik alanı biz Millet Bahçesi olarak ilan ettik ve meclisten geçirdik. Tabi unların belki itirazları olacak. Tahsis edilen kurumlar haklarını koruma adına itiraz edeceklerdir.Bununda biz görüşmesini gerçekleştirdik. Aynı zamanda geçen hafta Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza yapmış olduğumuz ziyarette Bakan ve Bakan yardımcımızla görüşüp bu konuyu açtığımızda “Başkanım siz bu kararı alın, kararı bize getirin ve Millet Bahçesi olarak bu alanı ilan ederiz” sözünü aldık. Bizde bu kararları neticelendirip Bakanlığa göndererek Millet Bahçesi olarak artık bunu tescil ettireceğiz. Bundan asla bir geri dönüşün olmadığını sizlerle ve tüm kamuoyu ile paylaşmak istiyorum." dedi. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@